Kashima Antlers - Shimizu S-Pulse 1-3 (0-0). Liga japońska - 1. kolejka J1 League

W meczu 1. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 27 lutego, drużyna Kashimy przegrała z Shimizu S-Pulse 1-3 (0-0). Mecz na Kashima Soccer Stadium obejrzało 9 312 widzów.

1. kolejka Japonia - J1 League
2021-02-27 07:00 | Stadion: Kashima Soccer Stadium | Widzów: 9312 | Arbiter: Hajime Matsuo
A. Ueda 88' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 starcia zespół Kashimy wygrał 20 razy i zanotował siedem porażek oraz siedem remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 63. minucie Juan Alano został zmieniony przez Ryotara Arakiego.

Dopiero w drugiej połowie Ryotaro Araki wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kashimy, strzelając gola w 75. minucie meczu.

Zespół Kashimy krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ drużyna gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Thiago Santana. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Katsuhiro Nakayama.

W 81. minucie w zespole Kashimy doszło do zmiany. Ryohei Shirasaki wszedł za Ryotę Nagakiego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Shimizu S-Pulse przyniosły efekt bramkowy. Na siedem minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Yusuke Goto. Bramka padła po podaniu Carlinhosa.

W 87. minucie boisko opuścili zawodnicy Kashimy: Yasushi Endo, Rikuto Hirose, Yuta Matsumura, a na ich miejsce weszli Shoma Doi, Kei Koizumi, Katsuya Nagato.

W 88. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Kashimy Ayase Ueda. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Shota Kaneko wszedł za Carlinhosa.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Shuichi Gonda
87′ Kei Koizumi
Teruki Hara
Tomoya Inukai
Andrevaldo de Jesus Santos
Koki Machida
Yoshinori Suzuki
87′ Katsuya Nagato
Eiichi Katayama
63′ Juan Matheus Alano Nascimento
Katsuhiro Nakayama
81′ Ryota Nagaki
Ryo Takeuchi
87′ Shoma Doi
Carlos Antônio de Souza Júnior90′
Kento Misao
Keita Nakamura74′
88′ (samob.) Ayase Ueda
Akira Silvano Disaro63′
Everaldo Stum
Thiago Santos Santana  77′
Taiki Yamada
Kengo Nagai
87′ Rikuto Hirose
Naoya Fukumori
Ikuma Sekigawa
Shota Kaneko90′
63′  75′ Ryotaro Araki
Yosuke Kawai74′
87′ Yasushi Endo
Kota Miyamoto
87′ Yuta Matsumura
Yuito Suzuki
81′ Ryohei Shirasaki
Yusuke Goto63′  83′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Kashimy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.