Kashima Antlers Football Club - Sanfrecce Hiroshima F.C. 0-2 (0-0). Liga - 24. kolejka

6 sierpnia na Kashima Soccer Stadium odbył się mecz 24. kolejki J1 League pomiędzy drużynami Kashimy Antlers i Sanfrecce Hiroshima. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sanfrecce Hiroshima 2-0.

6 sierpnia  na Kashima Soccer Stadium odbył się mecz  24. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami Kashimy Antlers  i Sanfrecce Hiroshima. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sanfrecce Hiroshima 2-0.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań zespół Kashimy Antlers wygrał 11 razy i zanotował osiem porażek oraz sześć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Sanfrecce Hiroshima.

Drugą połowę drużyna Sanfrecce Hiroshima rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nassima Ben Khalifę wszedł Douglas Vieira. W 70. minucie za Diego Pitucę wszedł Yu Funabashi.

W tej samej minucie w zespole Kashimy Antlers doszło do zmiany. Hayato Nakama wszedł za Arthura Caikego. Trener Sanfrecce Hiroshima postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Tsukasę Morishimę i na pole gry wprowadził napastnika Ezequiela Santosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie Tomoya Fujii został zmieniony przez Yukiego Nogamiego, a za Yoshifumiego Kashiwę wszedł na boisko Takumu Kawamura, co miało wzmocnić jedenastkę Sanfrecce Hiroshima. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yutę Higuchi na Shomę Doi.

Bramkarz Kashimy Antlers wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Takumu Kawamura. Przy strzeleniu gola asystował Yuki Nogami.

W 88. minucie boisko opuścili zawodnicy Kashimy Antlers: Ikuma Sekigawa, Koki Anzai, a na ich miejsce weszli Kim Min-Tae, Rikuto Hirose.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sanfrecce Hiroshima w 90. minucie spotkania, gdy Ezequiel Santos strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Sho Sasaki.

W doliczonym czasie gry w jedenastce Sanfrecce Hiroshima doszło do zmiany. Kosei Shibasaki wszedł za Makota Mitsutę. W tej samej minucie kartką został ukarany Kento Misao, zawodnik Kashimy Antlers. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Piłkarze Kashimy Antlers dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.