Kashima Antlers Football Club - Sagan Tosu F.C. 4-4 (0-2). Liga - 15. kolejka

W spotkaniu 15. kolejki J1 League, które rozegrane zostało 25 maja, zespół Kashimy Antlers zremisował z Sagan Tosu 4-4 (0-2). Starcie odbyło się na Kashima Soccer Stadium.

W  spotkaniu 15. kolejki  J1 League, które rozegrane zostało 25 maja, zespół Kashimy Antlers zremisował  z Sagan Tosu  4-4 (0-2). Starcie odbyło się na Kashima Soccer Stadium.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Jedenastka Kashimy Antlers wygrała aż 13 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko sześć.

Przy strzeleniu gola pomógł Naoyuki Fujita.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sagan Tosu w 31. minucie spotkania, gdy Masaya Tashiro strzelił pierwszego gola.

Jedenastka Kashimy Antlers ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Sagan Tosu, zdobywając kolejną bramkę. W 38. minucie wynik na 0-2 podwyższył Taisei Miyashiro.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Kei Koizumi. W zdobyciu bramki pomógł Yuto Iwasaki.

Yuta Higuchi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kashimy Antlers, strzelając gola w 52. minucie meczu. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Masaya Tashiro z zespołu Sagan Tosu. Była to 58. minuta pojedynku.

W 62. minucie Taichi Kikuchi został zmieniony przez Yujego Ona. W 68. minucie bramkę kontaktową zdobył Ayase Ueda. W 77. minucie Yuto Iwasaki został zmieniony przez Wataru Haradę, a za Taiseia Miyashira wszedł na boisko Shunta Araki, co miało wzmocnić jedenastkę Sagan Tosu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Keiga Tsunemota na Shomę Doi oraz Diego Pitucę na Juana Alana.

Trener Kashimy Antlers postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił obrońcę Kokiego Anzaiego i na pole gry wprowadził napastnika Itsukiego Somena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w jedenastce Kashimy Antlers doszło do zmiany. Bueno wszedł za Ikumę Sekigawę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Sagan Tosu przyniosły efekt bramkowy. W 90. minucie Masaya Tashiro wyrównał wynik meczu.

Drużyna Kashimy Antlers wyrównała wynik meczu. W tej samej minucie wynik ustalił Shoma Doi. Asystę przy golu zaliczył Yuma Suzuki.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Bramkę na 4-4 w tej samej minucie zdobył Itsuki Someno. Bramka padła po podaniu Arthura Caikego.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-4.

Jedenastka Sagan Tosu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników Kashimy Antlers żadną kartką, natomiast piłkarzom Sagan Tosu przyznał jedną żółtą.

Zespół Kashimy Antlers w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Sagan Tosu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.