Kashima Antlers Football Club - Cerezo Osaka 3-3 (1-1). Liga - 20. kolejka

W starciu 20. kolejki J1 League, które rozegrane zostało 6 lipca, drużyna Kashimy Antlers zremisowała z Cerezem Osaka 3-3 (1-1). Spotkanie odbyło się na Kashima Soccer Stadium.

W  starciu 20. kolejki  J1 League, które rozegrane zostało 6 lipca, drużyna Kashimy Antlers zremisowała  z Cerezem Osaka  3-3 (1-1). Spotkanie odbyło się na Kashima Soccer Stadium.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka Kashimy Antlers wygrała aż 13 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. W 35. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Kashimy Antlers Kim Min-Tae.

Jedyną kartkę w meczu dostał Riku Matsuda z Cereza Osaka. Była to 45. minuta pojedynku.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę Kashimy Antlers w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Arthur Caike. W zdobyciu bramki pomógł Ryuji Izumi.

W tej samej minucie Hiroto Yamada został zmieniony przez Mutsukiego Kata. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie Yuma Suzuki dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki pomógł Rikuto Hirose.

Jedenastka Cereza Osaka nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 70. minucie bramkę wyrównującą zdobył Mutsuki Kato.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Cereza Osaka doszło do zmiany. Satoki Uejo wszedł za Adama Taggarta.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cereza Osaka w 77. minucie spotkania, gdy Jean Patrick strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zanotował Satoki Uejo.

W 80. minucie w drużynie Cereza Osaka doszło do zmiany. Hikaru Nakahara wszedł za Seiyę Maikumę. W tej samej minucie trener Cereza Osaka postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Riku Matsudę. Na boisko wszedł Ryuya Nishio, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Kashimy Antlers doszło do zmiany. Shoma Doi wszedł za Ryujego Izumiego.

Zawodnicy Kashimy Antlers odpowiedzieli strzeleniem gola. W 89. minucie wynik ustalił Everaldo. Bramka padła po podaniu Yumy Suzukiego.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-3.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Kashimy Antlers żadną kartką, natomiast zawodnikom Cereza Osaka przyznał jedną żółtą.

Zespół Kashimy Antlers w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Cereza Osaka dokonała pięciu zmian.