Kashima Antlers Football Club - Avispa Fukuoka 2-0 (1-0). Liga - 25. kolejka

14 sierpnia na Kashima Soccer Stadium odbyło się spotkanie 25. kolejki J1 League pomiędzy drużynami Kashimy Antlers i Avispy Fukuoka. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kashimy Antlers 2-0.

14 sierpnia  na Kashima Soccer Stadium odbyło się spotkanie  25. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami Kashimy Antlers  i Avispy Fukuoka. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kashimy Antlers 2-0.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć zespół Avispy Fukuoka wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 10. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Avispy Fukuoka Yuto Hiratsuka.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Avispa Fukuoka: Daikiemu Mii w 32. i Douglasowi Grollemu w 44. minucie. W 45. minucie Naoki Wako został zmieniony przez Takahira Yanagiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kashimy Antlers.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Hayatowi Nakamie z Kashimy Antlers. W 56. minucie w zespole Avispy Fukuoka doszło do zmiany. Hiroyuki Mae wszedł za Hisashiego Joga.

Chwilę później trener Kashimy Antlers postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Hayata Nakamę wszedł Koki Anzai, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Kashimy Antlers utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Kashimy Antlers udało się strzelić gola i wygrać. Między 71. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Kashimy Antlers: Yuta Higuchi, Shoma Doi, Arthur Caike, Rikuto Hirose, na ich miejsce weszli: Ryotaro Nakamura, Yu Funabashi, Everaldo, Naoki Hayashi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jordy'ego Croux, Juanmy Delgado, Yuta Hiratsuki zajęli: Tatsuya Tanaka, Yuya Yamagishi, Yuji Kitajima. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Kashima Antlers: Diego Pituce w 83. i Ryotarowi Nakamurze w 85. minucie.

Zespół Avispy Fukuoka ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Kashimy Antlers, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Everaldo.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Kashimy Antlers, a zawodnikom Avispy Fukuoka pokazał dwie.