Kashima Antlers - FC Tokio 3-0 (2-0). Liga japońska - 13. kolejka J1 League

9 maja na Kashima Soccer Stadium odbyło się starcie 13. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kashimy i FC Tokio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kashimy 3-0. Na stadionie zasiadło 7 346 widzów.

13. kolejka Japonia - J1 League
2021-05-09 10:00 | Stadion: Kashima Soccer Stadium | Widzów: 7346 | Arbiter: Nobutsugu Murakami
A. Ueda 87'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 mecze drużyna Kashimy wygrała 18 razy i zanotowała osiem porażek oraz osiem remisów.

Od pierwszych minut zespół Kashimy zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FC Tokio była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Koki Machida wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kashimy, strzelając gola w 22. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ryotaro Araki.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kashimy w 45. minucie spotkania, gdy Yuta Matsumura zdobył drugą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Katsuya Nagato.

Drugą połowę jedenastka FC Tokio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Keiga Higashiego, Hirotakę Mitę, Joan Oumari weszli Takumi Nakamura, Shuto Abe, Bruno Uvini. W 66. minucie za Yutę Matsumurę wszedł Juan Alano.

W 68. minucie w drużynie FC Tokio doszło do zmiany. Kyosuke Tagawa wszedł za Kensuke Nagaiego. Trener FC Tokio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adailtona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Arthur Silva. Na 12 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Kashimy doszło do zmiany. Diego Pituca wszedł za Ryotara Arakiego.

W tej samej minucie trener Kashimy postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Yasushi Endo, a murawę opuścił Ryohei Shirasaki. W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Kei Koizumi, Ayase Ueda, a na ich miejsce weszli Léo Silva, Shoma Doi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kashimy w 87. minucie spotkania, gdy Ayase Ueda strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zanotował Yasushi Endo.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Masato Morishige
 22′ Koki Machida
Joan Oumari46′
Katsuya Nagato
Ryoya Ogawa
 45′ 66′ Yuta Matsumura
Hirotaka Mita46′
Kento Misao
Arthur Silva Feitoza76′
78′ Ryohei Shirasaki
Takuya Aoki
86′ Hugo Leonardo Silva Serejo
Keigo Higashi46′
78′ Ryotaro Araki
Diego Queiroz de Oliveira
86′ Shoma Doi
Kensuke Nagai68′
Sun-Tae Kwoun
Tsuyoshi Kodama
Naoki Hayashi
Takumi Nakamura46′
66′ Juan Matheus Alano Nascimento
Bruno Uvini Bortolança46′
78′ Yasushi Endo
Shuto Abe46′
78′ Diego Cristiano Evaristo
Adailton dos Santos da Silva76′
86′ Kei Koizumi
Yojiro Takahagi
86′  87′ Ayase Ueda
Kyosuke Tagawa68′

Zespół Kashimy był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.