Kashima Antlers - Cerezo Osaka 1-0 (0-0). Liga japońska - 16. kolejka J1 League

W pojedynku 16. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 26 maja, jedenastka Kashimy wygrała z Cerezo_Osaka 1-0 (0-0). Mecz na Kashima Soccer Stadium obejrzało 5 977 widzów.

16. kolejka Japonia - J1 League
2021-05-26 12:00 | Stadion: Kashima Soccer Stadium | Widzów: 5977 | Arbiter: Akihiko Ikeuchi
Kashima Antlers
Cerezo Osaka
1
0
R. Araki 72'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Zespół Kashimy wygrał aż 15 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko siedem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Tomoya Inukai z zespołu gospodarzy. Była to 31. minuta starcia.

Na drugą połowę drużyna Cerezo_Osaka wyszła w zmienionym składzie, za Mutsukiego Kata wszedł Adam Taggart. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Yusuke'owi Maruhashiemu z Cerezo_Osaka.

Kibice Kashimy nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yutę Matsumurę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ryohei Shirasaki. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola. W 64. minucie za Yusuke'a Maruhashiego wszedł Naoto Arai.

Jedyną bramkę meczu dla Kashimy zdobył Ryotaro Araki w 72. minucie. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Shoma Doi.

W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy Kashimy: Kento Misao, Ayase Ueda, a na ich miejsce weszli Léo Silva, Ryotaro Araki. W 75. minucie w drużynie Cerezo_Osaka doszło do zmiany. Yoshito Okubo wszedł za Naoyukiego Fujitę. W 84. minucie Riki Harakawa został zmieniony przez Ryuyę Nishio, co miało wzmocnić zespół Cerezo_Osaka. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Shomę Doi na Arthura Caike'a.

Riku Matsuda
31′ Tomoya Inukai
Riki Harakawa84′
 72′ 73′ Ryotaro Araki
Tatsuhiro Sakamoto
60′ Ryohei Shirasaki
Naoyuki Fujita75′
73′ Hugo Leonardo Silva Serejo
Hiroshi Kiyotake
Kei Koizumi
Hiroaki Okuno
90′ Shoma Doi
Mutsuki Kato46′
Sun-Tae Kwoun
Văn Lâm Đặng
Naoki Hayashi
Naoto Arai64′
90′ Arthur Caike do Nascimento Cruz
Ryuya Nishio84′
60′ Yuta Matsumura
Jun Nishikawa
73′ Kento Misao
Yoshito Okubo75′
Ryota Nagaki
Adam Jake Taggart46′
73′ Ayase Ueda
Yuta Toyokawa

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.