Jubilo Iwata - Yokohama F. Marinos 0-2 (0-0). Liga - 16. kolejka

W spotkaniu 16. kolejki J1 League, które rozegrane zostało 29 maja, drużyna Jubilo Iwata przegrała z Yokohamą F. Marinos 0-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Yamaha Stadium.

W  spotkaniu 16. kolejki  J1 League, które rozegrane zostało 29 maja, drużyna Jubilo Iwata przegrała  z Yokohamą F. Marinos  0-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Yamaha Stadium.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Yokohamy F. Marinos wygrał aż 10 razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Yokohamy F. Marinos w 55. minucie spotkania, gdy Teruhito Nakagawa zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Ken Matsubara.

Zespół Jubilo Iwata ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Yokohamy F. Marinos, strzelając kolejnego gola. W 63. minucie wynik na 0-2 podwyższył Leo Ceara. Przy strzeleniu gola pomógł Teruhito Nakagawa.

W tej samej minucie Norimichi Yamamoto został zastąpiony przez Mahira Yoshinagę. Między 64. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Jubilo Iwata: Naoki Kanuma, Kenyu Sugimoto, Kotaro Omori, Yasuhito Endo, na ich miejsce weszli: Fabian Gonzalez, Yuki Otsu, Shota Kaneko, Luiz Fleuri. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Teruhita Nakagawy, Leo Ceary zajęli: Ryo Miyaichi, Kaina Yoshio. Niedługo później trener Yokohamy F. Marinos postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kotę Watanabego wszedł Shinnosuke Hatanaka, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Yokohamy F. Marinos utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie w zespole Yokohamy F. Marinos doszło do zmiany. Ryonosuke Kabayama wszedł za Kotę Mizunumę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Jedenastka Yokohamy F. Marinos zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Jubilo Iwata w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Yokohamy F. Marinos w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.