Jubilo Iwata - Urawa Red Diamonds 0-6 (0-3). Liga - 25. kolejka

13 sierpnia na Yamaha Stadium odbyło się spotkanie 25. kolejki J1 League pomiędzy drużynami Jubilo Iwata i Urawy Reds. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Urawy Reds 6-0.

13 sierpnia  na Yamaha Stadium odbyło się spotkanie  25. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami Jubilo Iwata  i Urawy Reds. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Urawy Reds 6-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Urawy Reds wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko cztery.

Przy strzeleniu gola pomagał Yoshio Koizumi.

David Moberg-Karlsson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Urawy Reds, strzelając gola w piątej minucie starcia.

Drużyna Jubilo Iwata ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Urawy Reds, zdobywając kolejną bramkę. W 13. minucie pokonał bramkarza Yoshio Koizumi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Yusuke Matsuo.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 40. minucie David Moberg-Karlsson po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-3.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Ko Matsubarze z Jubilo Iwata. Była to 44. minuta pojedynku. W 45. minucie Mahiro Yoshinaga zastąpił Yukiego Otsu. W tej samej minucie w zespole Urawy Reds doszło do zmiany. Takahiro Akimoto wszedł za Ayumu Ohatę.

Drugą połowę drużyna Urawy Reds rozpoczęła w zmienionym składzie, za Yusuke Matsuo, Davida Moberga-Karlssona weszli Kasper Junker, Ataru Esaka. W pierwszych minutach drugiej połowy kartką został ukarany Hiroki Sakai, piłkarz Urawy Reds.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Urawy Reds w 63. minucie spotkania, gdy Atsuki Ito strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zanotował Takahiro Akimoto.

W 66. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Yoshio Koizumi z Urawy Reds. Bramka padła po podaniu Atsukiego Ita.

Między 70. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Jubilo Iwata: Yasuhito Endo, Kotaro Omori, Ko Matsubara, Fabian Gonzalez, na ich miejsce weszli: Rikiya Uehara, Masaya Matsumoto, Ricardo Graca, Ryo Germain. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hirokiego Sakaiego, Alexandra Scholza zajęli: Kazuaki Mawatari, Kaito Yasui. W 74. minucie kartkę dostał Daiki Ogawa z zespołu Jubilo Iwata.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Urawy Reds w 79. minucie spotkania, gdy Kasper Junker zdobył szóstą bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-6.

Zespół Jubilo Iwata zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy Jubilo Iwata obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.