Jubilo Iwata - Hokkaido Consadole Sapporo 1-2 (1-1). Liga - 14. kolejka

W spotkaniu 14. kolejki J1 League, które rozegrane zostało 22 maja, drużyna Jubilo Iwata przegrała z Consadole Sapporo 1-2 (1-1). Mecz odbył się na Yamaha Stadium.

W  spotkaniu 14. kolejki  J1 League, które rozegrane zostało 22 maja, drużyna Jubilo Iwata przegrała  z Consadole Sapporo  1-2 (1-1). Mecz odbył się na Yamaha Stadium.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć jedenastka Jubilo Iwata wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo aż 11 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Jubilo Iwata w ósmej minucie spotkania, gdy Norimichi Yamamoto zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka Consadole Sapporo otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Kazuki Fukai. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Lucas Fernandes.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Consadole Sapporo przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie wynik ustalił Yoshiaki Komai. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ryota Aoki.

W 57. minucie Shunta Tanaka zastąpił Daiga Nishiego. W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Douglasa Oliveirę z Consadole Sapporo, a w 77. minucie Yukiego Otsu z drużyny przeciwnej. Niestety w 86. minucie meczu Koki Otani bramkarz Consadole Sapporo z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Kojira Nakana - rezerwowego bramkarza zespołu.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Jedenastka Consadole Sapporo zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Zespół Jubilo Iwata zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Jubilo Iwata w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Consadole Sapporo w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.