Jubilo Iwata - Avispa Fukuoka 0-1 (0-0). Liga - 20. kolejka

W meczu 20. kolejki J1 League, który rozegrany został 6 lipca, zespół Jubilo Iwata przegrał z Avispą Fukuoka 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Yamaha Stadium.

W  meczu 20. kolejki  J1 League, który rozegrany został 6 lipca, zespół Jubilo Iwata przegrał  z Avispą Fukuoka  0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Yamaha Stadium.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań jedenastka Jubilo Iwata wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Tatsukiemu Narze z Avispy Fukuoka. Była to 43. minuta starcia.

Jedynego gola meczu strzelił Yuya Yamagishi dla zespołu Avispy Fukuoka. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Lukian.

W 62. minucie Kenyu Sugimoto został zastąpiony przez Rya Germaina. Między 62. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Avispy Fukuoka: Daiki Watari, Lukian, Masato Yuzawa, Takahiro Yanagi, Yuya Yamagishi, na ich miejsce weszli: Takeshi Kanamori, Juanma Delgado, Takaaki Shichi, Yota Maejima, Sotan Tanabe. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rikii Uehary, Atsushiego Kurokawy, Riku Morioki, Shoty Kaneko zajęli: Yasuhito Endo, Daiki Ogawa, Mahiro Yoshinaga, Ricardo Graca.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Jubilo Iwata żadną kartką, natomiast zawodnikom Avispy Fukuoka przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.