Hokkaido Consadole Sapporo - Gamba Osaka 1-0 (0-0). Liga - 18. kolejka

W pojedynku 18. kolejki J1 League, który rozegrany został 26 czerwca, drużyna Consadole Sapporo wygrała z Gambą Osaka 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Sapporo Dome.

W  pojedynku 18. kolejki  J1 League, który rozegrany został 26 czerwca, drużyna Consadole Sapporo wygrała  z Gambą Osaka  1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Sapporo Dome.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka Gamby Osaka wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko pięć.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 45. minucie Hideki Ishige został zastąpiony przez Jira Nakamurę.

Jedyną bramkę meczu dla Consadole Sapporo zdobył Yoshiaki Komai w 51. minucie. Asystę przy golu zanotował Takuro Kaneko.

Niedługo później trener Gamby Osaka postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Koheiego Okuna. Na boisko wszedł Mitsuki Saito, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Niedługo później trener Consadole Sapporo postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ryotę Aokiego wszedł Daigo Nishi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Consadole Sapporo utrzymać prowadzenie.

Zespół Consadole Sapporo zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Consadole Sapporo w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Gamby Osaka wykorzystała wszystkie zmiany.