Hitachi Kashiwa Reysol - Shimizu S-Pulse 3-1 (2-0). Liga - 16. kolejka

W meczu 16. kolejki J1 League, który rozegrany został 29 maja, drużyna Kashiwy Reysol zwyciężyła z Shimizu S-Pulse 3-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Hitachi Kashiwa Football Stadium.

W  meczu 16. kolejki  J1 League, który rozegrany został 29 maja, drużyna Kashiwy Reysol zwyciężyła  z Shimizu S-Pulse  3-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Hitachi Kashiwa Football Stadium.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć zespół Shimizu S-Pulse wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Asystę przy bramce zaliczył Sachiro Toshima.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Kashiwy Reysol nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie bramkę zdobył Matheus Savio.

Drużyna Shimizu S-Pulse ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Kashiwy Reysol, strzelając kolejnego gola. W 39. minucie wynik na 2-0 podwyższył Mao Hosoya. Asystę zanotował Taiyo Koga.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Reonowi Yamaharze z Shimizu S-Pulse. Była to 40. minuta starcia. W 45. minucie Kenta Nishizawa został zmieniony przez Benjamina Kolollego. W tej samej minucie w zespole Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Daiki Matsuoka wszedł za Kentę Nishizawę.

Takuma Ominami wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kashiwy Reysol, zdobywając kolejną bramkę w 58. minucie meczu. W 60. minucie boisko opuścili piłkarze Shimizu S-Pulse: Oh Se-Hun, Eiichi Katayama, a na ich miejsce weszli Thiago Santana, Takeru Kishimoto.

Zawodnicy Shimizu S-Pulse szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Eiichi Katayama.

W 75. minucie w drużynie Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Yusuke Goto wszedł za Ryoheiego Shirasakiego. Chwilę później trener Kashiwy Reysol postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Matheusa Savia. Na boisko wszedł Dodi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Kashiwy Reysol żadną kartką, natomiast zawodnikom Shimizu S-Pulse przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Kashiwy Reysol w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Shimizu S-Pulse dokonała pięciu zmian.