Hitachi Kashiwa Reysol - Nagoya Grampus 0-1 (0-1). Liga - 20. kolejka

6 lipca na Hitachi Kashiwa Football Stadium odbyło się spotkanie 20. kolejki J1 League pomiędzy drużynami Kashiwy Reysol i Nagoi Grampus. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Nagoi Grampus 1-0.

6 lipca  na Hitachi Kashiwa Football Stadium odbyło się spotkanie  20. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami Kashiwy Reysol  i Nagoi Grampus. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Nagoi Grampus 1-0.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów jedenastka Kashiwy Reysol wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo aż dziewięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Asystę przy bramce zanotował Ryoya Morishita.

Tuż po rozpoczęciu meczu jedynego gola meczu strzelił Mateus Castro dla drużyny Nagoi Grampus. Bramka padła w tej samej minucie. W 45. minucie Takumi Kamijima zastąpił Naokiego Kawaguchiego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Nagoi Grampus.

W 46. minucie Keiya Sento został zmieniony przez Takuyę Uchidę, co miało wzmocnić zespół Nagoi Grampus. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yukiego Muta na Mao Hosoyę w 61. minucie oraz Dodiego na Kaita Moriego w tej samej minucie. W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Takumę Ominami z Kashiwy Reysol, a w 67. minucie Haruyę Fujii z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Nagoi Grampus postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Yoichira Kakitaniego wszedł Ryotaro Ishida, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Nagoi Grampus utrzymać prowadzenie. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Nagoya Grampus: Ryotarowi Ishidzie w 84. i Yukiemu Somie w 90. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Kashiwy Reysol dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół Kashiwy Reysol wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Nagoi Grampus w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.