Hitachi Kashiwa Reysol - Kashima Antlers Football Club 1-2 (0-1). Liga - 19. kolejka

2 lipca na Hitachi Kashiwa Football Stadium odbył się mecz 19. kolejki J1 League pomiędzy drużynami Kashiwy Reysol i Kashimy Antlers. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kashimy Antlers 2-1.

2 lipca  na Hitachi Kashiwa Football Stadium odbył się mecz  19. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami Kashiwy Reysol  i Kashimy Antlers. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kashimy Antlers 2-1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć jedenastka Kashiwy Reysol wygrała siedem razy, ale więcej przegrywała, bo 10 razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 15. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Takumiego Kamijimę z Kashiwy Reysol, a w 23. minucie Ikumę Sekigawę z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Kashimy Antlers w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie bramkę zdobył Kim Min-Tae. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Yuta Higuchi.

W tej samej minucie za Kokiego Anzaiego wszedł Arthur Caike. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kashimy Antlers.

Trener Kashimy Antlers postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Hayata Nakamę wszedł Diego Pituca, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Kashimy Antlers utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Kashimy Antlers udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w zespole Kashimy Antlers doszło do zmiany. Ryuji Izumi wszedł za Shomę Doiego.

Chwilę później trener Kashiwy Reysol postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Mao Hosoyę. Na boisko wszedł Yuki Muto, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w jedenastce Kashiwy Reysol doszło do zmiany. Keita Nakamura wszedł za Sachira Toshimę.

Piłkarze Kashiwy Reysol nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Yuki Muto. Asystę przy bramce zanotował Matheus Savio.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kashimy Antlers w 81. minucie spotkania, gdy Everaldo strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 85. minucie w jedenastce Kashiwy Reysol doszło do zmiany. Kaito Mori wszedł za Naokiego Kawaguchiego.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Kashiwy Reysol w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Kashimy Antlers wymienił pięciu zawodników.