Gamba Osaka - Urawa Red Diamonds 1-1 (1-0). Liga - 19. kolejka

W meczu 19. kolejki J1 League, który rozegrany został 2 lipca, zespół Gamby Osaka zremisował z Urawą Reds 1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Panasonic Stadium Suita w Suicie.

W  meczu 19. kolejki  J1 League, który rozegrany został 2 lipca, zespół Gamby Osaka zremisował  z Urawą Reds  1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Panasonic Stadium Suita w Suicie.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 starć jedenastka Gamby Osaka wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gamby Osaka w 33. minucie spotkania, gdy Mitsuki Saito zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Hideki Ishige.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Isa Sakamoto z Gamby Osaka. Była to 36. minuta meczu. W 45. minucie Yoshio Koizumi został zastąpiony przez Hirokiego Sakaiego. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Urawy Reds: David Moberg-Karlsson, Yuichi Hirano, a na ich miejsce weszli Yuta Miyamoto, Yuta Miyamoto.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Gamby Osaka.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Yuichi Hirano z zespołu Urawy Reds. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Gamby Osaka postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Shu Kuratę wszedł Ryu Takao, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Gamby Osaka nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 79. minucie, w drużynie Gamby Osaka za Isy Sakamoto wszedł Patric, a w zespole Urawy Reds Ataru Esaka zmienił Takahira Sekinego. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Gamba Osaka: Dawhanowi w 86. i Masaakiemu Higashiguchiemu w 90. minucie. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Alexander Scholz.

W tej samej minucie kartką został ukarany Hiroki Sakai, zawodnik Urawy Reds. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Gamby Osaka, natomiast zawodnikom Urawy Reds przyznał dwie.