Gamba Osaka - Shonan Bellmare 0-0. Liga japońska - 38. kolejka J1 League

W starciu 38. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 4 grudnia, drużyna Gamby zremisowała z Shonanem Bellmare 0-0. Mecz na Panasonic Stadium Suita w Suicie obejrzało 16 699 widzów.

38. kolejka Japonia - J1 League
2021-12-04 06:00 | Stadion: Panasonic Stadium Suita | Widzów: 16699 | Arbiter: Hayato Shimizu
Gamba Osaka
Shonan Bellmare
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka Gamby wygrała aż dziewięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Gamby nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yuyę Fukudę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Kosuke Onose. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Kokiemu Tachiemu z Shonanu Bellmare. Była to 55. minuta meczu.

W 69. minucie Akimi Barada został zastąpiony przez Taiya Hiraokę. W tej samej minucie trener Shonanu Bellmare postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Shuto Machino, a murawę opuścił Yuki Ohashi. Między 78. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Shonanu Bellmare: Naoki Yamada, Koki Tachi, Takuya Okamoto, na ich miejsce weszli: Wellington, Hirokazu Ishihara, Ryo Takahashi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Shu Kuraty, Koheiego Okuna zajęli: Yuji Ono, Yuki Yamamoto.

Takuya Okamoto88′
46′ Kosuke Onose
Akimi Barada69′
Hiroki Fujiharu
Naoki Yamada80′
78′ Shu Kurata
Taiga Hata
78′ Kohei Okuno
Taiyo Hiraoka69′
46′ Yuya Fukuda
Ryo Takahashi88′
78′ Yuki Yamamoto
Wellington Luis de Sousa80′
78′ Yuji Ono
Shuto Machino69′

Zespół Shonanu Bellmare miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Shonanu Bellmare przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Gamby w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.