Gamba Osaka - Shimizu S-Pulse 0-2 (0-0). Liga - 25. kolejka

W spotkaniu 25. kolejki J1 League, które rozegrane zostało 14 sierpnia, drużyna Gamby Osaka przegrała z Shimizu S-Pulse 0-2 (0-0). Starcie odbyło się na Panasonic Stadium Suita w Suicie.

W  spotkaniu 25. kolejki  J1 League, które rozegrane zostało 14 sierpnia, drużyna Gamby Osaka przegrała  z Shimizu S-Pulse  0-2 (0-0). Starcie odbyło się na Panasonic Stadium Suita w Suicie.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Jedenastka Gamby Osaka wygrała aż 11 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Gencie Miurze z zespołu Gamby Osaka. Była to 59. minuta meczu. W 60. minucie Koya Kitagawa został zastąpiony przez Carlinhosa.

W tej samej minucie Hideki Ishige został zmieniony przez Juana Alana, a za Isę Sakamoto wszedł na boisko Musashi Suzuki, co miało wzmocnić jedenastkę Gamby Osaka. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yaga Pikachu na Benjamina Kolollego oraz Ryoheiego Shirasakiego na Ronalda.

Bramkarz Gamby Osaka wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 73. minucie na listę strzelców wpisał się Benjamin Kololli. Asystę przy bramce zaliczył Carlinhos.

W 74. minucie Ryotaro Meshino został zmieniony przez Yukiego Yamamota, co miało wzmocnić zespół Gamby Osaka. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Takashiego Inuiego na Yusuke Gota. W następstwie utraty bramki trener Gamby Osaka postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił obrońcę Keisuke Kurokawę i na pole gry wprowadził napastnika Wellingtona Silvę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Gamby Osaka doszło do zmiany. Shu Kurata wszedł za Koheiego Okuna.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shimizu S-Pulse w 86. minucie spotkania, gdy Carlinhos strzelił drugiego gola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Jeśli drużyna Gamby Osaka nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

Jedenastka Shimizu S-Pulse zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników Shimizu S-Pulse żadną kartką, natomiast piłkarzom Gamby Osaka przyznał jedną żółtą.

Zespół Gamby Osaka w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Shimizu S-Pulse w drugiej połowie dokonała czterech zmian.