Gamba Osaka - Shimizu S-Pulse 0-0. Liga japońska - 10. kolejka J1 League

W pojedynku 10. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 18 kwietnia, drużyna Gamby zremisowała z Shimizu S-Pulse 0-0. Mecz na Panasonic Stadium Suita w Suicie obejrzało 4 819 widzów.

10. kolejka Japonia - J1 League
2021-04-18 10:00 | Stadion: Panasonic Stadium Suita | Widzów: 4819 | Arbiter: Nobutsugu Murakami
Gamba Osaka
Shimizu S-Pulse
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Zespół Gamby wygrał aż 20 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko sześć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Thiago Santana z zespołu gości. Była to siódma minuta meczu.

W 62. minucie Tiago Alves został zastąpiony przez Shu Kuratę. W 66. minucie sędzia pokazał kartkę Shu Kuracie, piłkarzowi Gamby.

W 73. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Yuya Fukuda, Yuki Yamamoto, a na ich miejsce weszli Yota Sato, Ju Se-Jong. Chwilę później trener Shimizu S-Pulse postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Akira Disaro, a murawę opuścił Thiago Santana. W 84. minucie boisko opuścili piłkarze Shimizu S-Pulse: Naoya Fukumori, Yusuke Goto, a na ich miejsce weszli Ryo Okui, Yuito Suzuki.

Trener Gamby postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił obrońcę Keisuke Kurokawę i na pole gry wprowadził napastnika Kazunariego Ichimiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W samej końcówce spotkania kartkę otrzymał Yosuke Ideguchi z Gamby. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Ryo Takeuchi wszedł za Yosuke Kawaiego.

Shuichi Gonda
73′ Yota Sato
Elson Ferreira de Souza
Genta Miura
Yoshinori Suzuki
Gen Shoji
Yugo Tatsuta
87′ Keisuke Kurokawa
Ryo Okui84′
89′ Yosuke Ideguchi
Yosuke Kawai90′
Kosuke Onose
Katsuhiro Nakayama
62′ Tiago Alves Sales de Lima
Kota Miyamoto
73′ Se-Jong Ju
Andrevaldo de Jesus Santos
73′ Yuya Fukuda
Naoya Fukumori84′
62′ 66′ Shu Kurata
Ryo Takeuchi90′
73′ Yuki Yamamoto
Yuta Taki
87′ Kazunari Ichimi
Akira Silvano Disaro75′
Shuhei Kawasaki
Yusuke Goto84′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Gamby, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.