Gamba Osaka - Sanfrecce Hiroszima 1-2 (1-1). Liga japońska - 20. kolejka J1 League

W pojedynku 20. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 12 maja, drużyna Gamby przegrała z Sanfrecce' Hiroshima 1-2 (1-1). Mecz odbył się na Panasonic Stadium Suita w Suicie.

H. Kawabe 65'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Jedenastka Gamby wygrała aż 16 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Sanfrecce' Hiroshima otworzyli wynik. W 36. minucie Sho Sasaki dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki pomógł Tsukasa Morishima.

W 44. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sanfrecce' Hiroshima Keisuke Osako. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sanfrecce' Hiroshima w 65. minucie spotkania, gdy Hayao Kawabe strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Júnior Santos.

W 66. minucie Yoshifumi Kashiwa został zastąpiony przez Ezequiela. Kibice Sanfrecce' Hiroshima nie mogli już doczekać się wprowadzenia Shuna Ayukawę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Yuya Asano. Trener Gamby postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Yosuke Ideguchiego i na pole gry wprowadził napastnika Wellingtona Silvę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Tomoya Fujii90′
78′ Yosuke Ideguchi
Hayao Kawabe  65′
Shinya Yajima
Tsukasa Morishima
68′ Se-Jong Ju
Yoshifumi Kashiwa66′
88′ Shu Kurata
Rhayner Santos Nascimento90′
67′ Kazunari Ichimi
Yuya Asano66′
68′ Anderson Patric Aguiar Oliveira
José Antonio dos Santos Junior85′
Kei Ishikawa
Takuto Hayashi
Shunya Suganuma
Yuta Imazu90′
78′ Wellington Alves da Silva
Yusuke Chajima90′
68′ Yuki Yamamoto
Yoichi Naganuma
68′ Marcos Leandro Pereira
Ezequiel Santos da Silva66′
88′ Dai Tsukamoto
Shun Ayukawa66′
67′ Takashi Usami
Ryo Nagai85′

Przewaga drużyny Gamby w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.