Gamba Osaka - Sanfrecce Hiroshima F.C. 2-0 (2-0). Liga - 15. kolejka

29 czerwca na Panasonic Stadium Suita w Suicie odbyło się spotkanie 15. kolejki J1 League pomiędzy drużynami Gamby Osaka i Sanfrecce Hiroshima. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Gamby Osaka 2-0.

29 czerwca  na Panasonic Stadium Suita w Suicie odbyło się spotkanie  15. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami Gamby Osaka  i Sanfrecce Hiroshima. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Gamby Osaka 2-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Zespół Gamby Osaka wygrał aż 13 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko osiem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Gamby Osaka w 36. minucie spotkania, gdy Keisuke Kurokawa zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Sanfrecce Hiroshima ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Gamby Osaka, strzelając kolejnego gola. W 39. minucie wynik na 2-0 podwyższył Isa Sakamoto.

W 45. minucie Yuki Nogami został zastąpiony przez Nassima Ben Khalifę. W tej samej minucie w zespole Sanfrecce Hiroshima doszło do zmiany. Douglas Vieira wszedł za Yukiego Nogamiego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

W 51. minucie w drużynie Gamby Osaka doszło do zmiany. Shu Kurata wszedł za Hirota Yamamiego. Po chwili trener Gamby Osaka postanowił bronić wyniku. W 61. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Hidekiego Ishigego wszedł Ryu Takao, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Gamby Osaka utrzymać prowadzenie.

Między 62. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Gamby Osaka: Keisuke Kurokawa, Isa Sakamoto, Shota Fukuoka, na ich miejsce weszli: Hiroki Fujiharu, Patric, Gen Shoji. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Makota Mitsuty, Shunkiego Higashiego, Taishiego Matsumota zajęli: Kosei Shibasaki, Yoshifumi Kashiwa, Toshihiro Aoyama. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Gamba Osaka: Kosuke Onosemu w 77. i Shu Kuracie w 90. minucie.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Sanfrecce Hiroshima żadną kartką, natomiast zawodnikom Gamby Osaka przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.