Gamba Osaka - Sagan Tosu 1-1 (0-1). Liga japońska - 30. kolejka J1 League

29 listopada na Suita City Football Stadium w Suicie odbyło się spotkanie 30. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Gamby i Sagan Tosu. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 10 555 widzów.

30. kolejka Japonia - J1 League
2020-11-29 09:00 | Stadion: Suita City Football Stadium | Widzów: 10555 | Arbiter: Ryuji Sato
Gamba Osaka
Sagan Tosu
1
1
Patric 77'
R. Sagara 11'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów zespół Sagan Tosu wygrał siedem razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sagan Tosu w 11. minucie spotkania, gdy Ryunosuke Sagara zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sagan Tosu.

Na drugą połowę jedenastka Sagan Tosu wyszła w zmienionym składzie, za Yuta Uchidę wszedł Ryoya Morishita. Trener Sagan Tosu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tomoyę Koyamatsu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Ryunosuke Sagara.

W 52. minucie kartkę obejrzał Eduardo z jedenastki gości. Chwilę później trener Gamby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Yuki Yamamoto, a murawę opuścił Yuya Fukuda. W 69. minucie Shuhei Kawasaki został zastąpiony przez Kazumę Watanabego.

W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy Sagan Tosu: Daichi Hayashi, Hideto Takahashi, a na ich miejsce weszli Renzo López, Yuta Higuchi.

Drużynie Gamby w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już osiem celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 77. minucie gola wyrównującego strzelił Patric. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Ryu Takao.

W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Shu Kuratę z Gamby, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Rikiego Harakawę z drużyny przeciwnej. W 80. minucie Takashi Usami został zmieniony przez Shojego Toyamę, a za Shu Kuratę wszedł na boisko Dai Tsukamoto, co miało wzmocnić zespół Gamby. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fuchiego Hondę na Yoheiego Toyodę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Yuto Uchida46′
56′ Yuya Fukuda
Yuta Higuchi72′
79′ 80′ Shu Kurata
Daiki Matsuoka
69′ Shuhei Kawasaki
Riki Harakawa90′
Shinya Yajima
Ryunosuke Sagara  11′ 46′
 77′ Anderson Patric Aguiar Oliveira
Renzo López Patrón72′
80′ Takashi Usami
Teruki Hara
56′ Yuki Yamamoto
Tomoya Koyamatsu46′
80′ Shoji Toyama
Hideto Takahashi72′
80′ Dai Tsukamoto
Daichi Hayashi72′
69′ Kazuma Watanabe
Yohei Toyoda82′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy Gamby dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Sagan Tosu w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.