Gamba Osaka - Sagan Tosu 1-0 (1-0). Liga japońska - 33. kolejka J1 League

23 października na Panasonic Stadium Suita w Suicie odbyło się spotkanie 33. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Gamby i Sagan Tosu. Mecz zakończył się zwycięstwem Gamby 1-0. Na stadionie zasiadło 9 886 widzów.

33. kolejka Japonia - J1 League
2021-10-23 10:00 | Stadion: Panasonic Stadium Suita | Widzów: 9886 | Arbiter: Ryo Tanimoto
Gamba Osaka
Sagan Tosu
1
0
T. Usami 10'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 pojedynków jedenastka Sagan Tosu wygrała siedem razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Takashi Usami dla drużyny Gamby. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Yuki Yamamoto.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Gamby.

Trener Sagan Tosu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Noriyoshi Sakai, a murawę opuścił Yuto Iwasaki. Na drugą połowę jedenastka Sagan Tosu wyszła w zmienionym składzie, za Nanaseia Iina wszedł Kei Koizumi.

W 57. minucie za Ryoheiego Shirasakiego wszedł Tomoya Koyamatsu. Po chwili trener Gamby postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Shu Kuratę. Na boisko wszedł Kosuke Onose, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 67. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Gamby: Yuya Fukuda, Kim Young-Gwon, Yuki Yamamoto, Ryu Takao, na ich miejsce weszli: Wellington Silva, Yota Sato, Kohei Okuno, Ko Yanagisawa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kei Sento, Shini Nakano zajęli: Keita Yamashita, Ayumu Ohata.

Il-Gyu Park
80′ Ryu Takao
Seok-ho Hwang
Shunya Suganuma
Shinya Nakano79′
75′ Young-gwon Kim
Carlos Eduardo Bendini Giusti
Hiroki Fujiharu
Nanasei Iino46′
Yosuke Ideguchi
Yuta Higuchi
67′ Shu Kurata
Keiya Sento67′
67′ Yuya Fukuda
Yoshihiro Nakano
80′ Yuki Yamamoto
Toshio Shimakawa
Anderson Patric Aguiar Oliveira
Yuto Iwasaki46′
 10′ Takashi Usami
Ryohei Shirasaki57′
Taichi Kato
Tatsuya Morita
75′ Yota Sato
Ayumu Ohata79′
80′ Ko Yanagisawa
Kei Koizumi46′
67′ Wellington Alves da Silva
Tomoya Koyamatsu57′
80′ Kohei Okuno
Ryunosuke Sagara
67′ Kosuke Onose
Noriyoshi Sakai46′
Haruto Shirai
Keita Yamashita67′

Przewaga zespołu Sagan Tosu w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.