Gamba Osaka - Kawasaki Frontale 0-2 (0-1). Liga japońska - 13. kolejka J1 League

8 maja na Panasonic Stadium Suita w Suicie odbyło się starcie 13. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Gamby i Kawasaki Frontale. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kawasaki Frontale 2-0.

K. Mitoma 76'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 spotkań zespół Gamby wygrał 13 razy i zanotował 12 porażek oraz pięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał João Schmidt z Kawasaki Frontale. Była to 40. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kawasaki Frontale w 41. minucie spotkania, gdy Leandro Damião strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 zdobytych bramek.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kawasaki Frontale.

W 59. minucie kartkę obejrzał Leandro Pereira z zespołu gospodarzy. W 70. minucie Yuki Yamamoto zastąpił Shu Kuratę.

W tej samej minucie w drużynie Gamby doszło do zmiany. Shinya Yajima wszedł za Yosuke Ideguchiego. A trener Kawasaki Frontale wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kaoru Mitomę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Tatsuya Hasegawa. Posunięcie trenera było słuszne. Kaoru Mitomę zdobył kolejną bramkę w 76. minucie spotkania. W 71. minucie w jedenastce Kawasaki Frontale doszło do zmiany. Kyohei Noborizato wszedł za João Schmidta.

Zespół Gamby ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed zakończeniem meczu zmusił do kapitulacji bramkarza Kaoru Mitoma. W zdobyciu bramki pomógł Kyohei Noborizato.

Między 80. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Gamby: Leandro Pereira, Kazunari Ichimi, Takashi Usami, na ich miejsce weszli: Patric, Tiago Alves, Ju Se-Jong. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yasuta Wakizaki, Leandra Damião zajęli: Koki Tsukagawa, Kei Chinen. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Reo Hatate
70′ Yosuke Ideguchi
Ao Tanaka
70′ Yuki Yamamoto
Yasuto Wakizaka87′
Kohei Okuno
Joao Felipe Schmidt Urbano40′ 71′
80′ Kazunari Ichimi
Akihiro Ienaga
59′ 80′ Marcos Leandro Pereira
Leandro Damião da Silva dos Santos  41′ 88′
81′ Takashi Usami
Tatsuya Hasegawa71′
Kei Ishikawa
Kenta Tanno
Shunya Suganuma
Kyohei Noborizato71′
81′ Se-Jong Ju
Shogo Taniguchi
70′ Shu Kurata
Kaoru Mitoma71′  76′
70′ Shinya Yajima
Koki Tsukagawa87′
80′ Anderson Patric Aguiar Oliveira
Kei Chinen88′
80′ Tiago Alves Sales de Lima
Daiya Tono

Jedenastka Kawasaki Frontale była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół Gamby w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.