Gamba Osaka - Kashiwa Reysol 2-1 (2-0). Liga japońska - 30. kolejka J1 League

W starciu 30. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 26 września, zespół Gamby zwyciężył z Kashiwą Reysol 2-1 (2-0). Mecz na Panasonic Stadium Suita w Suicie obejrzało 4 886 widzów.

30. kolejka Japonia - J1 League
2021-09-26 12:00 | Stadion: Panasonic Stadium Suita | Widzów: 4886 | Arbiter: Koichiro Fukushima
Y. Kamiya 86'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań drużyna Kashiwej Reysol wygrała 13 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Gamby trafiła do bramki rywala. W trzeciej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Takashi Usami.

Trener Gamby wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Shinyę Yajimę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Shu Kurata. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Gamby, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Shunya Suganuma. Asystę zaliczył Takashi Usami.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Kashiwej Reysol wyszła w zmienionym składzie, za Kenga Kitazumego wszedł Yuki Muto. W 64. minucie Mao Hosoya został zmieniony przez Yutę Kamiyę.

Niedługo później trener Kashiwej Reysol postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Masatoshi Mihara, a murawę opuścił Matheus Sávio.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 171 ataków oddał tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Yuta Kamiya. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomagał Cristiano.

Jedenastce Kashiwej Reysol zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Gamby.

Seung-gyu Kim
76′ Ko Yanagisawa
Kengo Kitazume46′
 26′ Shunya Suganuma
Emerson Raymundo Santos
Young-gwon Kim
Taiyo Koga
Hiroki Fujiharu
Hiromu Mitsumaru
76′ Se-Jong Ju
Takuma Ominami
25′ Shu Kurata
Cristiano da Silva
80′ Wellington Alves da Silva
Matheus Goncalve Sávio82′
Kohei Okuno
Yusuke Segawa66′
 3′ Takashi Usami
Yuta Someya
76′ Ryu Takao
Masatoshi Mihara82′
76′ Yosuke Ideguchi
Sachiro Toshima66′
25′ Shinya Yajima
Yuta Kamiya64′  86′
80′ Dai Tsukamoto
Yuki Muto46′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.