FC Tokio - Yokohama FC 4-0 (3-0). Liga japońska - 29. kolejka J1 League

W meczu 29. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 18 września, drużyna FC Tokio wysoko wygrała z Yokohama FC 4-0 (3-0). Mecz na Ajinomoto Stadium w Chōfu obejrzało 4 368 widzów.

29. kolejka Japonia - J1 League
2021-09-18 12:00 | Stadion: Ajinomoto Stadium | Widzów: 4368 | Arbiter: Nobutsugu Murakami
Leandro 21',86'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka FC Tokio wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko raz.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie za Gabriela wszedł Han Hogang.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Diego Oliveira wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Tokio, zdobywając bramkę w 19. minucie spotkania. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka FC Tokio, strzelając kolejnego gola. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Leandro. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Tokio w 43. minucie spotkania, gdy Diego Oliveira zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Keigo Higashi.

Drugą połowę drużyna Yokohama FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Yuyę Takagi, Kazumę Watanabe weszli Felipe Vizeu, Saulo Mineiro. Trener FC Tokio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Kyosuke Tagawa, a murawę opuścił Adailton.

W 77. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Ryoma Watanabe, Kensuke Nagai, a na ich miejsce weszli Keigo Higashi, Diego Oliveira. A trener Yokohama FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Keijira Ogawę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Yusuke Matsuo.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku Leandro ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 4-0.

W 90. minucie w zespole FC Tokio doszło do zmiany. Hirotaka Mita wszedł za Leandra. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Tatsuki Seko
77′ Keigo Higashi
Ryo Germain
60′ Adailton dos Santos da Silva
Yusuke Matsuo80′
Shuto Abe
Yuya Takagi46′
 21′, 86′ 90′ Weverson Leandro Oliveira Moura
Reo Yasunaga
 19′, 43′ 77′ Diego Queiroz de Oliveira
Katsuya Iwatake
90′ Hirotaka Mita
Hideto Takahashi
77′ Ryoma Watanabe
Keijiro Ogawa80′
77′ Kensuke Nagai
Felipe dos Reis Pereira Vizeu do Carmo46′
60′ Kyosuke Tagawa
Saulo Rodrigues da Silva46′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.