FC Tokio - Kashima Antlers 1-2 (0-1). Liga japońska - 33. kolejka J1 League

W starciu 33. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 23 października, jedenastka FC Tokio przegrała z Kashimą 1-2 (0-1). Mecz na Ajinomoto Stadium w Chōfu obejrzało 9 748 widzów.

33. kolejka Japonia - J1 League
2021-10-23 07:00 | Stadion: Ajinomoto Stadium | Widzów: 9748 | Arbiter: Takuto Okabe
A. Ueda 65'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Zespół Kashimy wygrał aż 19 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko osiem.

Już w pierwszych minutach drużyna FC Tokio próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 35. minucie za Diego Oliveirę wszedł Ryoma Watanabe.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Kashimy otworzyli wynik. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Arthur Caike. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Diego Pituca.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kashimy.

Trener Kashimy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Léo Silva, a murawę opuścił Kento Misao.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Kashimy, strzelając kolejnego gola. W 65. minucie wynik na 0-2 podwyższył Ayase Ueda. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

Trener FC Tokio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hirotakę Mitę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Takuya Aoki. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FC Tokio doszło do zmiany. Keigo Higashi wszedł za Yojira Takahagiego.

Niedługo później Ryoma Watanabe wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Tokio, zdobywając bramkę w 75. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Takumi Nakamura.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Tokio: Tsuyoshiemu Kodamie w 89. minucie i Joan Oumari w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania. Jedenastce FC Tokio zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Kashimy.

FC Tokio
89′ Tsuyoshi Kodama
Yuya Oki
Takumi Nakamura
Keigo Tsunemoto
Masato Morishige
Ikuma Sekigawa
90′ Joan Oumari
Koki Machida
Yuto Nagatomo
Koki Anzai
66′ Takuya Aoki
Juan Matheus Alano Nascimento84′
35′ Diego Queiroz de Oliveira
Kento Misao46′
Adailton dos Santos da Silva
Arthur Caike do Nascimento Cruz  45′ 76′
Shuto Abe
Diego Cristiano Evaristo
66′ Yojiro Takahagi
Shoma Doi76′
84′ Kensuke Nagai
Ayase Ueda  65′
Nobuyuki Abe
Sun-Tae Kwoun
Rio Omori
Rikuto Hirose
66′ Keigo Higashi
Ryotaro Araki76′
84′ Kazuya Konno
Yasushi Endo
66′ Hirotaka Mita
Ryuji Izumi76′
Manato Shinada
Hugo Leonardo Silva Serejo46′
35′  75′ Ryoma Watanabe
Itsuki Someno84′

Przewaga drużyny FC Tokio w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom FC Tokio przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.