FC Tokio - Cerezo Osaka 3-2 (0-1). Liga japońska - 2. kolejka J1 League

W starciu 2. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 6 marca, zespół FC Tokio wygrał z Cerezo_Osaka 3-2 (0-1). Mecz na Ajinomoto Stadium w Chōfu obejrzało 4 768 widzów.

2. kolejka Japonia - J1 League
2021-03-06 06:00 | Stadion: Ajinomoto Stadium | Widzów: 4768 | Arbiter: Yuichi Nishimura
R. Harakawa 57'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 mecze jedenastka Cerezo_Osaka wygrała 10 razy i zanotowała sześć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Cerezo_Osaka otworzyli wynik. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Yoshito Okubo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Tatsuhiro Sakamoto.

W 19. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ayumu Seka z Cerezo_Osaka, a w 37. minucie Arthura Silvę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cerezo_Osaka.

Drugą połowę jedenastka FC Tokio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Arthura Silvę wszedł Joan Oumari.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 54. minucie gola wyrównującego strzelił Kyosuke Tagawa.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Riki Harakawa. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Yoshito Okubo.

W 59. minucie Ayumu Seko został zmieniony przez Ryosuke Shinda. W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w drużynie Cerezo_Osaka za Yoshita Okuby wszedł Riki Matsuda, a w zespole FC Tokio Kyosuke Tagawa zmienił Adailtona. W 69. minucie arbiter ukarał kartką Rikiego Harakawę, zawodnika Cerezo_Osaka.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 71. minucie Leandro wyrównał wynik meczu.

Po chwili trener Cerezo_Osaka postanowił wzmocnić linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Yutę Toyokawę. Na boisko wszedł Toshiyuki Takagi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 11 minut przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Masatowi Morishige'owi z zespołu gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku wynik ustalił Masato Morishige. Asystę przy golu zaliczył Leandro.

Dwie minuty później w jedenastce FC Tokio doszło do zmiany. Ryoma Watanabe wszedł za Leandra. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Ryuya Nishio
 90′ 79′ Masato Morishige
Ayumu Seko19′ 59′
Ryoya Ogawa
Yusuke Maruhashi
37′ 46′ Arthur Silva Feitoza
Hiroaki Okuno
 54′ 59′ Kyosuke Tagawa
Tatsuhiro Sakamoto
Shuto Abe
Riki Harakawa  57′ 69′
 71′ 90′ Weverson Leandro Oliveira Moura
Hiroshi Kiyotake
72′ Keigo Higashi
Yuta Toyokawa77′
73′ Diego Queiroz de Oliveira
Yoshito Okubo  14′ 59′
Tsuyoshi Kodama
Kenya Matsui
Sodai Hasukawa
Yuta Koike
46′ Joan Oumari
Ryosuke Shindo59′
59′ Adailton dos Santos da Silva
Naoyuki Fujita
72′ Hirotaka Mita
Mutsuki Kato
90′ Ryoma Watanabe
Riki Matsuda59′
73′ Kensuke Nagai
Toshiyuki Takagi77′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom FC Tokio, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Cerezo_Osaka w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.