Consadole Sapporo - Shimizu S-Pulse 2-0 (0-0). Liga japońska - 15. kolejka J1 League

W spotkaniu 15. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 22 maja, drużyna Consadole Sapporo wygrała z Shimizu S-Pulse 2-0 (0-0). Mecz na Sapporo Dome obejrzało 3 334 widzów.

T. Kaneko 55'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów zespół Shimizu S-Pulse wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Consadole Sapporo próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Elsinho z zespołu gości. Była to 23. minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Consadole Sapporo w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie bramkę zdobył Anderson Lopes. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 strzelonych goli. W zdobyciu bramki pomógł Jay Bothroyd.

Zespół Shimizu S-Pulse ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 55. minucie wynik ustalił Takuro Kaneko.

Chwilę później trener Shimizu S-Pulse postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Kenta Nishizawa, a murawę opuścił Ryo Okui. W tej samej minucie za Katsuhira Nakayamę wszedł Yuito Suzuki. A kibice Consadole Sapporo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ryotę Aokiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Anderson Lopes.

Między 71. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Consadole Sapporo: Tomoki Takamine, Yoshiaki Komai, Takuro Kaneko, Kazuki Fukai, na ich miejsce weszli: Takuma Arano, Lucas Fernandes, Daihachi Okamura, Kim Min-Tae. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Elsinha, Akiry Disaro, Koty Miyamoto zajęli: Naoya Fukumori, Hiroshi Ibusuki, Yugo Tatsuta. W 89. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Valdowi z Shimizu S-Pulse. W czwartej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Kim Min-Tae, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Yoshinori Suzuki
88′ Kazuki Fukai
Eiichi Katayama
 55′ 88′ Takuro Kaneko
Kota Miyamoto83′
Tsuyoshi Ogashiwa
Katsuhiro Nakayama57′
 51′ 64′ Anderson José Lopes de Souza
Keita Nakamura
71′ Yoshiaki Komai
Ryo Okui57′
71′ Tomoki Takamine
Carlos Antônio de Souza Júnior
Jay Bothroyd
Akira Silvano Disaro74′
Koki Otani
Kengo Nagai
88′ 90′ Min-Tae Kim
Naoya Fukumori74′
88′ Daihachi Okamura
Yugo Tatsuta83′
64′ Ryota Aoki
Yosuke Kawai
71′ Takuma Arano
Kenta Nishizawa57′
71′ Lucas Fernandes
Yuito Suzuki57′
Daiki Suga
Hiroshi Ibusuki74′

Drużyna Consadole Sapporo była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy Consadole Sapporo otrzymali w meczu jedną czerwoną kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.