Consadole Sapporo - Oita Trinita 2-0 (2-0). Liga japońska - 18. kolejka J1 League

19 czerwca na Sapporo Atsubetsu Park Stadium odbył się mecz 18. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Consadole Sapporo i Oity Trinita. Starcie zakończyło się zwycięstwem Consadole Sapporo 2-0. Na stadionie stawiło się 3 736 widzów.

18. kolejka Japonia - J1 League
2021-06-19 07:00 | Stadion: Sapporo Atsubetsu Park Stadium | Widzów: 3736 | Arbiter: Futoshi Nakamura
Consadole Sapporo
Oita Trinita
2
0
T. Kaneko 9',21'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Oity Trinita wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Consadole Sapporo w dziewiątej minucie spotkania, gdy Takuro Kaneko zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Akito Fukumori.

W 21. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Takuro Kaneko z Consadole Sapporo. Przy zdobyciu bramki pomagał Chanathip Songkrasin.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Keicie Takahacie z Oity Trinita. Była to 45. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Oity Trinita rozpoczęła w zmienionym składzie, za Keitę Takahatę wszedł Kazuki Fujimoto. W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Yoshiakiemu Komaiemu, zawodnikowi gospodarzy.

Po chwili trener Oity Trinita postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Shun Nagasawa, a murawę opuścił Kento Haneda. A kibice Consadole Sapporo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Douglasa Oliveirę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Takuma Arano. W 68. minucie Chanathip Songkrasin został zmieniony przez Daikiego Sugę.

Od 76 minuty boisko opuścili zawodnicy Oity Trinita: Yuta Koide, Kenta Inoue, Seigo Kobayashi, na ich miejsce weszli: Arata Watanabe, Matheus Pereira, Katsunori Ueebisu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ryoty Aoki, Lucasa Fernandesa zajęli: Daihachi Okamura, Takahiro Yanagi. W drugiej połowie nie padły gole.

Yuto Misao
90′ Lucas Fernandes
Keita Takahata45′ 46′
53′ Yoshiaki Komai
Henrique de Souza Trevisan
 9′, 21′ Takuro Kaneko
Kento Haneda60′
68′ Chanathip Songkrasin
Yamato Machida
89′ Ryota Aoki
Seigo Kobayashi87′
Tomoki Takamine
Yuki Kobayashi
67′ Takuma Arano
Kenta Inoue87′
Kojiro Nakano
Shun Takagi
89′ Daihachi Okamura
Ryosuke Tone
90′ Takahiro Yanagi
Katsunori Ueebisu87′
Shinji Ono
Matheus Sousa Pereira87′
67′ Douglas Felisbino de Oliveira
Kazuki Fujimoto46′
Taika Nakashima
Shun Nagasawa60′
68′ Daiki Suga
Arata Watanabe76′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Oity Trinita w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.