Consadole Sapporo - Kashiwa Reysol 3-1 (2-1). Liga japońska - 37. kolejka J1 League

27 listopada na Sapporo Dome odbył się mecz 37. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Consadole Sapporo i Kashiwej Reysol. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Consadole Sapporo 3-1. Na stadionie stawiło się 13 768 widzów.

Cristiano 30'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Kashiwej Reysol wygrała aż siedem razy, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Consadole Sapporo w 13. minucie spotkania, gdy Milan Tučić zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Chanathip Songkrasin.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Hayatowi Nakamie z jedenastki gości. Była to 23. minuta spotkania.

Niedługo później Tsuyoshi Ogashiwa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Consadole Sapporo, zdobywając kolejną bramkę w 28. minucie pojedynku. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Po raz kolejny asystę zaliczył Chanathip Songkrasin.

Piłkarze Kashiwej Reysol szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 30. minucie bramkę kontaktową zdobył Cristiano. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Matheus Sávio.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Kashiwej Reysol wyszła w zmienionym składzie, za Matheusa Sávia wszedł Yuki Muto. Trener Kashiwej Reysol wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yutę Kamiyę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Hayato Nakama.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. Bramkę na 3-1 zdobył ponownie w 47. minucie Milan Tučić. Bramka padła po podaniu Takura Kaneka.

Po godzinie gry arbiter przyznał kartkę Takumiemu Kamijimie z Kashiwej Reysol. W 64. minucie Dodi został zastąpiony przez Keiyę Shiihashiego. W 74. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Sachiro Toshima, Mao Hosoya, a na ich miejsce weszli Masatoshi Mihara, Cristiano.

Chwilę później trener Consadole Sapporo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Takuma Arano, a murawę opuścił Yoshiaki Komai. W 88. minucie kartką został ukarany Takuma Arano, piłkarz gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Yuji Takahashi
90′ Akito Fukumori
Taiyo Koga
76′ Hiroki Miyazawa
Takumi Kamijima61′
Takuro Kaneko
Masatoshi Mihara74′
Tomoki Takamine
Takuma Ominami
 13′, 47′ 83′ Milan Tučić
Matheus Goncalve Sávio46′
76′ Chanathip Songkrasin
Hayato Nakama23′ 46′
76′ Yoshiaki Komai
Hiromu Mitsumaru
Daiki Suga
Douglas Moreira Fagundes64′
 28′ Tsuyoshi Ogashiwa
Cristiano da Silva  30′ 74′
Kojiro Nakano
Masato Sasaki
90′ Shota Nishino
Naoki Kawaguchi
Takahiro Yanagi
Keiya Shiihashi64′
76′ Ryota Aoki
Sachiro Toshima74′
76′ 88′ Takuma Arano
Mao Hosoya74′
76′ Kazuki Fukai
Yuta Kamiya46′
83′ Jay Bothroyd
Yuki Muto46′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.