Consadole Sapporo - Cerezo Osaka 1-3 (0-1). Liga japońska - 31. kolejka J1 League

W meczu 31. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 5 grudnia, zespół Consadole Sapporo przegrał z Cerezo_Osaka 1-3 (0-1). Mecz na Sapporo Dome obejrzało 8 905 widzów.

31. kolejka Japonia - J1 League
2020-12-05 06:00 | Stadion: Sapporo Dome | Widzów: 8905 | Arbiter: Yuichi Nishimura
H. Kiyotake 54'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Cerezo_Osaka wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Taktyka trenera jedenastki Cerezo_Osaka już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców jedenastki Cerezo_Osaka. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Cerezo_Osaka nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 39. minucie bramkę zdobył Bruno Mendes. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Tatsuhiro Sakamoto.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cerezo_Osaka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cerezo_Osaka w 54. minucie spotkania, gdy Hiroshi Kiyotake strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Naoyuki Fujita.

W 57. minucie Yoshiaki Komai zastąpił Daikiego Sugę. Trener Consadole Sapporo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kazukiego Fukaiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Tomoki Takamine. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktowego gola. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter ukarał kartką Jaya Bothroyda, zawodnika gospodarzy.

Niedługo później Jay Bothroyd wywołał eksplozję radości wśród kibiców Consadole Sapporo, zdobywając bramkę w 65. minucie pojedynku. Asystę przy golu zaliczył Lucas Fernandes.

Niedługo później trener Cerezo_Osaka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Yuta Toyokawa, a murawę opuścił Hiroshi Kiyotake. W tej samej minucie w drużynie Cerezo_Osaka doszło do zmiany. Yusuke Maruhashi wszedł za Tatsuhira Sakamota.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Cerezo_Osaka, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 1-3 strzelił ponownie w 80. minucie Bruno Mendes. Bramka padła po podaniu Yuty Toyokawy.

Od 83 minuty boisko opuścili zawodnicy Consadole Sapporo: Jay Bothroyd, Anderson Lopes, Akito Fukumori, na ich miejsce weszli: Hugo Vieira, Ryota Hayasaka, Naoki Ishikawa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brunona Mendesa, Hiroakiego Okuna zajęli: Toshiyuki Takagi, Ken Tokura. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Yasuki Kimoto
88′ Akito Fukumori
Riku Matsuda
57′ Tomoki Takamine
Hiroshi Kiyotake  54′ 76′
83′ Anderson José Lopes de Souza
Hiroaki Okuno90′
 65′ 62′ 83′ Jay Bothroyd
Tatsuhiro Sakamoto76′
57′ Yoshiaki Komai
Bruno Pereira Mendes  39′, 80′ 83′
Kawin Thamsatchanan
Takumi Nagaishi
88′ Naoki Ishikawa
Yusuke Maruhashi76′
57′ Kazuki Fukai
Leandro Luis Desábato
83′ Ryota Hayasaka
Jun Nishikawa
Kosuke Shirai
Toshiyuki Takagi83′
83′ Hugo Filipe da Costa Oliveira
Ken Tokura90′
57′ Daiki Suga
Yuta Toyokawa76′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Cerezo_Osaka żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Cerezo_Osaka w drugiej połowie wymienił czterech graczy.