Cerezo Osaka - Yokohama F. Marinos 2-1 (2-1). Liga japońska - 33. kolejka J1 League

24 października na Yodoko Sakura Stadium w Osace odbył się pojedynek 33. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Cerezo_Osaka i Yokohamy F. Marinos. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cerezo_Osaka 2-1. Na stadionie stawiło się 9 635 widzów.

33. kolejka Japonia - J1 League
2021-10-24 12:00 | Stadion: Yodoko Sakura Stadium | Widzów: 9635 | Arbiter: Masuya Ueda
Y. Saneto 43'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Drużyna Cerezo_Osaka wygrała aż 11 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Takashi Inui. Asystę przy bramce zanotował Hinata Kida.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cerezo_Osaka w 21. minucie spotkania, gdy Mutsuki Kato strzelił drugiego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Riki Matsuda.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Yuki Saneto. Asystę zanotował Kota Mizunuma.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Rikiemu Matsudzie z Cerezo_Osaka. Była to 59. minuta starcia. W 61. minucie Riki Matsuda został zastąpiony przez Hiroshiego Kiyotake'a.

Po chwili trener Yokohamy F. Marinos postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Léo Ceará, a murawę opuścił Kenyu Sugimoto. W tej samej minucie w zespole Yokohamy F. Marinos doszło do zmiany. Élber wszedł za Kotę Mizunumę. A kibice Cerezo_Osaka nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yoshita Okubę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Mutsuki Kato.

W 77. minucie Ryuya Nishio został zmieniony przez Ryosuke Shinda, a za Takashiego Inuiego wszedł na boisko Yuta Toyokawa, co miało wzmocnić jedenastkę Cerezo_Osaka. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Teruhita Nakagawę na Rya Miyaichiego. Drużynie Yokohamy F. Marinos zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Cerezo_Osaka.

Ken Matsubara
77′ Ryuya Nishio
Daizen Maeda
 6′ 85′ Takashi Inui
Tomoki Iwata
59′ 61′ Riki Matsuda
Kota Mizunuma71′
 21′ 77′ Mutsuki Kato
Kenyu Sugimoto71′
Kenya Matsui
Yuji Kajikawa
77′ Ryosuke Shindo
Theerathon Bunmathan
Haruki Arai
Takuya Kida
61′ Hiroshi Kiyotake
Ryo Miyaichi84′
Motohiko Nakajima
Takahiro Ohgihara
77′ Yoshito Okubo
Leonardo de Sousa Pereira71′
85′ Yuta Toyokawa
José Élber Pimentel da Silva71′

Przewaga jedenastki Yokohamy F. Marinos w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zespół Yokohamy F. Marinos zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Cerezo_Osaka pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Yokohamy F. Marinos w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.