Cerezo Osaka - Vissel Kobe 3-0 (2-0). Liga - 24. kolejka

W spotkaniu 24. kolejki J1 League, które rozegrane zostało 6 sierpnia, drużyna Cereza Osaka zwyciężyła z Visselem Kobe 3-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Yanmar Stadium Nagai.

W  spotkaniu 24. kolejki  J1 League, które rozegrane zostało 6 sierpnia, drużyna Cereza Osaka zwyciężyła  z Visselem Kobe  3-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Yanmar Stadium Nagai.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka Cereza Osaka wygrała aż dziewięć razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko trzy.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie Riki Harakawa został zastąpiony przez Hiroakiego Okuna.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cereza Osaka w 22. minucie spotkania, gdy Adam Taggart zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Hiroaki Okuno.

Tokuma Suzuki wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cereza Osaka, zdobywając kolejną bramkę w 31. minucie meczu. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Hiroaki Okuno.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w drużynie Cereza Osaka doszło do zmiany. Mutsuki Kato wszedł za Adama Taggarta. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Visselu Kobe postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Thulera. Na boisko wszedł Nanasei Iino, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Tetsushiemu Yamakawie z Visselu Kobe. Była to 68. minuta starcia.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 87. minucie wynik ustalił Mutsuki Kato. Przy strzeleniu gola pomagał Riku Matsuda.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Cereza Osaka żadną kartką, natomiast zawodnikom Visselu Kobe przyznał jedną żółtą.

Zespół Cereza Osaka dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Visselu Kobe w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.