Cerezo Osaka - Urawa Red Diamonds 2-0 (0-0). Liga - 15. kolejka

25 maja na Yanmar Stadium Nagai odbył się pojedynek 15. kolejki J1 League pomiędzy drużynami Cereza Osaka i Urawy Reds. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cereza Osaka 2-0.

25 maja  na Yanmar Stadium Nagai odbył się pojedynek  15. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami Cereza Osaka  i Urawy Reds. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cereza Osaka 2-0.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 mecze drużyna Cereza Osaka wygrała 10 razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu dostał Ryosuke Yamanaka z jedenastki Cereza Osaka. Była to 33. minuta spotkania.

W 45. minucie Kasper Junker został zastąpiony przez Ataru Esakę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Cereza Osaka doszło do zmiany. Sota Kitano wszedł za Adama Taggarta.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cereza Osaka w 67. minucie spotkania, gdy Hiroshi Kiyotake strzelił z karnego pierwszego gola. Między 67. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Urawy Reds: Alex Schalk, Takahiro Sekine, Yuichi Hirano, Ayumu Ohata, na ich miejsce weszli: Yusuke Matsuo, Tomoaki Okubo, Kai Shibato, Kazuaki Mawatari. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jeana Patricka, Hiroshiego Kiyotakego zajęli: Hirotaka Tameda, Mutsuki Kato.

Zespół Urawy Reds ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Cereza Osaka, zdobywając kolejną bramkę. W 89. minucie na listę strzelców wpisał się Seiya Maikuma.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Zespół Urawy Reds miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia nie ukarał zawodników Urawy Reds żadną kartką, natomiast piłkarzom Cereza Osaka przyznał jedną żółtą.

Drużyna Cereza Osaka w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Urawy Reds dokonała pięciu zmian.