Cerezo Osaka - Tokushima Vortis 1-2 (1-1). Liga japońska - 18. kolejka J1 League

14 kwietnia na Yanmar Stadium Nagai w Osace odbył się mecz 18. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Cerezo_Osaka i Tokushimy Vortis. Starcie zakończyło się zwycięstwem Tokushimy Vortis 2-1. Spotkanie obejrzało 2 711 widzów.

18. kolejka Japonia - J1 League
2021-04-14 11:00 | Stadion: Yanmar Stadium Nagai | Widzów: 2711 | Arbiter: Koichiro Fukushima
R. Nishio 90' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Cerezo_Osaka wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tokushimy Vortis w 15. minucie spotkania, gdy Taisei Miyashiro zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Akira Hamashita.

Zawodnicy Cerezo_Osaka odpowiedzieli strzeleniem gola. W 34. minucie Ryosuke Shindo wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Naoyuki Fujita.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Cerezo_Osaka rozpoczął w zmienionym składzie, za Juna Nishikawę wszedł Motohiko Nakajima. Trener Cerezo_Osaka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Mutsuki Kato, a murawę opuścił Yoshito Okubo.

W 61. minucie Shiryu Fujiwara został zmieniony przez Kokiego Sugimoriego. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Cerezo_Osaka doszło do zmiany. Taishi Matsumoto wszedł za Hiroshiego Kiyotake'a. Po chwili trener Tokushimy Vortis postanowił wzmocnić linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Joela Fujitę. Na boisko wszedł Tokuma Suzuki, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Akira Hamashita został zmieniony przez Masakiego Wataiego, a za Atsushiego Kawatę wszedł na boisko Yuki Kakita, co miało wzmocnić jedenastkę Tokushimy Vortis. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yutę Toyokawę na Rikiego Matsudę.

W 90. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Cerezo_Osaka Ryuya Nishio. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Takeru Kishimoto
 34′ Ryosuke Shindo
Daisei Suzuki
90′ (samob.) Ryuya Nishio
Shota Fukuoka
Yusuke Maruhashi
Diego Jara Rodrigues
46′ Jun Nishikawa
Joel Chima Fujita75′
Hiroaki Okuno
Akira Hamashita75′
Naoyuki Fujita
Shiryu Fujiwara61′
66′ Hiroshi Kiyotake
Ken Iwao
46′ Yoshito Okubo
Taisei Miyashiro  15′
82′ Yuta Toyokawa
Yudai Konishi
66′ Taishi Matsumoto
Koki Sugimori61′
46′ Mutsuki Kato
Tokuma Suzuki75′
82′ Riki Matsuda
Masaki Watai75′
46′ Motohiko Nakajima
Yuki Kakita82′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.