Cerezo Osaka - Shimizu S-Pulse 1-1 (0-1). Liga - 18. kolejka

26 czerwca na Yanmar Stadium Nagai odbyło się spotkanie 18. kolejki J1 League pomiędzy drużynami Cereza Osaka i Shimizu S-Pulse. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

26 czerwca  na Yanmar Stadium Nagai odbyło się spotkanie  18. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami Cereza Osaka  i Shimizu S-Pulse. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć jedenastka Shimizu S-Pulse wygrała siedem razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie kartkę dostał Thiago Santana z Shimizu S-Pulse.

W 20. minucie Hiroshi Kiyotake zastąpił Mutsukiego Kata.

W 35. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Cereza Osaka Matej Jonjic. W 45. minucie w drużynie Cereza Osaka doszło do zmiany. Kakeru Funaki wszedł za Ryuyę Nishia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Shimizu S-Pulse.

W 67. minucie Yusuke Goto został zmieniony przez Daikiego Matsuokę, a za Yutę Kamiyę wszedł na boisko Carlinhos, co miało wzmocnić jedenastkę Shimizu S-Pulse. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hirotakę Tamedę na Jeana Patricka oraz Brunona Mendesa na Adama Taggarta.

Zespołowi Cereza Osaka w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już 10 celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. Na kwadrans przed zakończeniem starcia wynik ustalił Kakeru Funaki. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Tokuma Suzuki.

W 79. minucie w drużynie Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Benjamin Kololli wszedł za Thiaga Santanę. W następstwie utraty gola trener Shimizu S-Pulse postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Ryoheiego Shirasakiego i na pole gry wprowadził napastnika Akirę Disara. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 84. minucie Seiya Maikuma został zmieniony przez Hikaru Nakaharę, co miało wzmocnić jedenastkę Cereza Osaka. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kentę Nishizawę na Terukiego Harę.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Przewaga zespołu Cereza Osaka w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Cereza Osaka żadną kartką, natomiast zawodnikom Shimizu S-Pulse pokazał jedną żółtą.