Cerezo Osaka - Kawasaki Frontale 2-1 (0-1). Liga - 19. kolejka

W pojedynku 19. kolejki J1 League, który rozegrany został 2 lipca, drużyna Cereza Osaka wygrała z Kawasaki Frontale 2-1 (0-1). Starcie odbyło się na Yanmar Stadium Nagai.

W  pojedynku 19. kolejki  J1 League, który rozegrany został 2 lipca, drużyna Cereza Osaka wygrała  z Kawasaki Frontale  2-1 (0-1). Starcie odbyło się na Yanmar Stadium Nagai.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Kawasaki Frontale otworzyli wynik. W 36. minucie Shogo Taniguchi dał prowadzenie swojemu zespołowi. Sytuację bramkową stworzył Yasuto Wakizaka.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kawasaki Frontale.

Zespół Cereza Osaka wyrównał wynik meczu. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Kakeru Funaki. Bramka padła po podaniu Tokumy Suzukiego.

Po godzinie gry kartką został ukarany Kakeru Funaki, zawodnik Cereza Osaka. W 67. minucie Hiroto Yamada został zmieniony przez Adama Taggarta. W tej samej minucie trener Cereza Osaka postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Hirotakę Tamedę. Na boisko wszedł Jean Patrick, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Kawasaki Frontale: Marcinho, Asahi Sasaki, a na ich miejsce weszli Yasuto Wakizaka, Daiya Tono. Trener Kawasaki Frontale postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Chanathip Songkrasina i na pole gry wprowadził napastnika Tena Miyagiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Yu Kobayashi został zmieniony przez Leandra Damiao, co miało wzmocnić drużynę Kawasaki Frontale. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brunona Mendesa na Mutsukiego Kata oraz Seiyę Maikumę na Hikaru Nakaharę.

W 90. minucie arbiter przyznał kartkę Asahiemu Sasakiemu z jedenastki Kawasaki Frontale.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cereza Osaka w 90. minucie spotkania, gdy Jean Patrick zdobył drugą bramkę. W tej samej minucie w jedenastce Kawasaki Frontale doszło do zmiany. Kazuya Yamamura wszedł za Kenta Tachibanadę.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna Cereza Osaka w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Kawasaki Frontale w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.