Cerezo Osaka - Kashiwa Reysol 2-0 (1-0). Liga japońska - 1. kolejka J1 League

W starciu 1. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 27 lutego, drużyna Cerezo_Osaka wygrała z Kashiwą Reysol 2-0 (1-0). Mecz na Yanmar Stadium Nagai w Osace obejrzało 4 481 widzów.

1. kolejka Japonia - J1 League
2021-02-27 08:00 | Stadion: Yanmar Stadium Nagai | Widzów: 4481 | Arbiter: Nobutsugu Murakami
Cerezo Osaka
Kashiwa Reysol
2
0
Y. Ōkubo 42'
T. Sakamoto 85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Kashiwej Reysol wygrała aż osiem razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko pięć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Yusuke'owi Maruhashiemu z Cerezo_Osaka. Była to 31. minuta spotkania.

W 35. minucie sędzia wyrzucił z boiska Takumiego Kamijimę z Kashiwej Reysol. W 37. minucie za Hirota Goyę wszedł Yuta Someya.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Cerezo_Osaka w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie Yoshito Okubo dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zanotował Riku Matsuda.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cerezo_Osaka.

Drugą połowę zespół Kashiwej Reysol rozpoczął w zmienionym składzie, za Hidekazu Otaniego, Keiyę Shiihashi weszli Masatoshi Mihara, Richardson. Trener Cerezo_Osaka postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Yoshita Okubę. Na boisko wszedł Toshiyuki Takagi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał żółtą kartkę Toshiyukiemu Takagiemu z drużyny gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tatsuhiro Sakamoto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cerezo_Osaka, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie spotkania. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Takumi Kamijima35′
31′ Yusuke Maruhashi
Taiyo Koga
Hiroaki Okuno
Keiya Shiihashi46′
 85′ Tatsuhiro Sakamoto
Cristiano da Silva
70′ Yuta Toyokawa
Yusuke Segawa
Riki Harakawa
Hidekazu Otani46′
84′ Hiroshi Kiyotake
Ataru Esaka
 42′ 61′ Yoshito Okubo
Yuta Someya37′
84′ Naoyuki Fujita
Richardson Fernandes dos Santos46′
70′ Mutsuki Kato
Masatoshi Mihara46′
Motohiko Nakajima
Ippei Shinozuka
61′ 83′ Toshiyuki Takagi
Fumiya Unoki

Zawodnicy gości otrzymali w meczu jedną czerwoną kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.