Cerezo Osaka - Kashima Antlers 1-2 (0-0). Liga japońska - 30. kolejka J1 League

26 września na Yodoko Sakura Stadium w Osace odbył się pojedynek 30. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Cerezo_Osaka i Kashimy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kashimy 2-1. Na stadionie stawiło się 4 912 widzów.

30. kolejka Japonia - J1 League
2021-09-26 08:00 | Stadion: Yodoko Sakura Stadium | Widzów: 4912 | Arbiter: Yudai Yamamoto
Cerezo Osaka
Kashima Antlers
1
2
R. Harakawa 58'
A. Ueda 66',82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Zespół Kashimy wygrał aż 16 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko siedem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kokiego Anzaiego z Kashimy, a w 35. minucie Yoshita Okubę z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 56. minucie Shoma Doi został zmieniony przez Ryujego Izumiego. W tej samej minucie w drużynie Kashimy doszło do zmiany. Ryotaro Araki wszedł za Juana Alana.

Trener Kashimy postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Arthura Caike'a i na pole gry wprowadził napastnika Ayase Uedę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dziewięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tym czasie piłkarze Cerezo_Osaka nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 58. minucie bramkę zdobył Riki Harakawa. Przy strzeleniu gola pomógł Takashi Inui.

Chwilę później trener Cerezo_Osaka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Jun Nishikawa, a murawę opuścił Yoshito Okubo. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Adam Taggart, Motohiko Nakajima, a na ich miejsce weszli Mutsuki Kato, Takashi Inui.

Zawodnicy Kashimy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Ayase Ueda. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Ryuji Izumi.

W 75. minucie w zespole Kashimy doszło do zmiany. Yasushi Endo wszedł za Yutę Matsumurę.

W 82. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ayase Ueda z Kashimy. W 84. minucie Diego Pituca został zmieniony przez Léo Silvę, co miało wzmocnić jedenastkę Kashimy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hiroakiego Okuna na Rikiego Matsudę.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Koki Anzai18′
85′ Hiroaki Okuno
Juan Matheus Alano Nascimento56′
Tatsuhiro Sakamoto
Kento Misao
 58′ Riki Harakawa
Diego Cristiano Evaristo84′
63′ Takashi Inui
Yuta Matsumura75′
35′ 63′ Yoshito Okubo
Shoma Doi56′
63′ Mutsuki Kato
Ryotaro Araki56′
63′ Jun Nishikawa
Yasushi Endo75′
85′ Riki Matsuda
Ryuji Izumi56′
63′ Motohiko Nakajima
Hugo Leonardo Silva Serejo84′
63′ Adam Jake Taggart
Ayase Ueda56′  66′, 82′ (k.)

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Cerezo_Osaka w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.