Cerezo Osaka - Gamba Osaka 3-1 (0-1). Liga - 14. kolejka

21 maja na Yanmar Stadium Nagai odbyło się starcie 14. kolejki J1 League pomiędzy drużynami Cereza Osaka i Gamby Osaka. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cereza Osaka 3-1.

21 maja  na Yanmar Stadium Nagai odbyło się starcie  14. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami Cereza Osaka  i Gamby Osaka. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cereza Osaka 3-1.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów zespół Gamby Osaka wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Cereza Osaka zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Gamby Osaka była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Asystę zanotował Leandro Pereira.

W tym czasie piłkarze Gamby Osaka nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Hiroto Yamami.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Gamby Osaka.

W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Koheiemu Okunowi z Gamby Osaka.

Drużyna Cereza Osaka nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 58. minucie bramkę wyrównującą zdobył Adam Taggart.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Cereza Osaka przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie Hiroaki Okuno dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę przy golu zanotował Ryosuke Yamanaka.

W 67. minucie Keisuke Kurokawa zastąpił Hirokiego Fujiharu. W tej samej minucie trener Gamby Osaka postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Hirota Yamamiego. Na boisko wszedł Wellington Silva, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Dawhan, zawodnik Gamby Osaka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cereza Osaka w 90. minucie spotkania, gdy Hiroaki Okuno zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Seiya Maikuma.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Jedenastka Cereza Osaka zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników Cereza Osaka żadną kartką, natomiast piłkarzom Gamby Osaka przyznał dwie żółte.

Jedenastka Cereza Osaka w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Gamby Osaka w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.