Avispa Fukuoka - Yokohama F. Marinos 1-0 (0-0). Liga - 14. kolejka

W meczu 14. kolejki J1 League, który rozegrany został 21 maja, zespół Avispy Fukuoka wygrał z Yokohamą F. Marinos 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Best Denki Stadium.

W  meczu 14. kolejki  J1 League, który rozegrany został 21 maja, zespół Avispy Fukuoka wygrał  z Yokohamą F. Marinos  1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Best Denki Stadium.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć spotkań drużyna Avispy Fukuoka wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Yokohamy F. Marinos próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Shun Nakamura z drużyny Avispy Fukuoka. Była to 20. minuta meczu.

Jedynego gola meczu strzelił Jordy Croux dla zespołu Avispy Fukuoka. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy bramce zanotował Juanma Delgado.

W 66. minucie Teruhito Nakagawa zastąpił Rya Miyaichiego. W 70. minucie Jordy Croux został zmieniony przez Takeshiego Kanamoriego, a za Juanmę Delgado wszedł na boisko Lukian, co miało wzmocnić drużynę Avispy Fukuoka. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcosa Juniora na Leo Cearę. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Anderson Lopes osłabiając tym samym zespół Yokohamy F. Marinos.

W 82. minucie Kota Mizunuma został zmieniony przez Kainę Yoshio, co miało wzmocnić drużynę Yokohamy F. Marinos. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tatsuyę Tanakę na Sotana Tanabego. W 90. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daikiego Miyę, piłkarza Avispy Fukuoka. W tej samej minucie trener Avispy Fukuoka postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Yuyę Yamagishiego wszedł Takahiro Yanagi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Avispy Fukuoka utrzymać prowadzenie.

Przewaga zespołu Yokohamy F. Marinos w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną czerwoną kartkę zawodnikom Yokohamy F. Marinos, natomiast piłkarzom Avispy Fukuoka pokazał dwie żółte.

Zespół Avispy Fukuoka w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Yokohamy F. Marinos w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.