Avispa Fukuoka - Vegalta Sendai 2-2 (1-0). Liga japońska - 37. kolejka J1 League

27 listopada na Best Denki Stadium odbyło się spotkanie 37. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Avispa Fukuokiej i Vegalty Sendai. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 7 663 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

37. kolejka Japonia - J1 League
2021-11-27 06:00 | Stadion: Best Denki Stadium | Widzów: 7663 | Arbiter: Akihiko Ikeuchi
R. Kida 49',64'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Vegalty Sendai wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Avispa Fukuokiej w 26. minucie spotkania, gdy Jordy Croux zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Hiroyuki Mae.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Caymana Togashiego, zawodnika Vegalty Sendai. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Avispa Fukuokiej.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Ryoma Kida. Przy zdobyciu bramki pomagał Felippe Cardoso.

W 55. minucie Hisashi Jogo został zmieniony przez Juanmę. Kibice Avispa Fukuokiej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tara Sugimota. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Daisuke Ishizu. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 56. minucie w drużynie Avispa Fukuokiej doszło do zmiany. Shun Nakamura wszedł za Cauêgo.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Vegalty Sendai przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie Ryoma Kida po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-2. Ponownie do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Felippe Cardoso.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Juanmie z Avispa Fukuokiej. Była to 67. minuta pojedynku. Chwilę później trener Vegalty Sendai postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Chihiro Kato, a murawę opuścił Ryoma Kida. Między 71. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Avispa Fukuokiej: Daiki Watari, Naoki Wako, na ich miejsce weszli: Takeshi Kanamori, Takaaki Shichi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kunimitsu Sekiguchiego, Yasuhira Hiraoki zajęli: Shingo Tomita, Naoya Fukumori.

Jedenastka gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 23 minuty, zespół Avispa Fukuokiej doprowadził do remisu. Gola strzelił Takeshi Kanamori. W 88. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Shogo Nakahara, Koji Hachisuka, a na ich miejsce weszli Rikiya Uehara, Cayman Togashi.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Yasuhiro Hiraoka80′
71′ Naoki Wako
Takayoshi Ishihara
 26′ Jordy Croux
Kunimitsu Sekiguchi80′
56′ Cauê Cecilio da Silva
Rikiya Uehara88′
56′ Daisuke Ishizu
Ryoma Kida  49′, 64′ 69′
Hiroyuki Mae
Kyohei Yoshino
71′ Daiki Watari
Cayman Togashi45′ 88′
55′ Hisashi Jogo
Wanderson Felippe Cardoso dos Santos
Takumi Nagaishi
Nedeljko Stojisic
71′ Takaaki Shichi
Naoya Fukumori80′
Masato Yuzawa
Koji Hachisuka88′
56′ Shun Nakamura
Chihiro Kato69′
56′ Taro Sugimoto
Shogo Nakahara88′
55′ 67′ Juan Manuel Delgado Lloria
Shingo Tomita80′
71′  87′ Takeshi Kanamori
Shuhei Akasaki

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.