Avispa Fukuoka - Urawa Red Diamonds 0-0. Liga - 16. kolejka

W spotkaniu 16. kolejki J1 League, które rozegrane zostało 28 maja, zespół Avispy Fukuoka zremisował z Urawą Reds 0-0. Pojedynek odbył się na Best Denki Stadium.

W  spotkaniu 16. kolejki  J1 League, które rozegrane zostało 28 maja, zespół Avispy Fukuoka zremisował  z Urawą Reds  0-0. Pojedynek odbył się na Best Denki Stadium.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Urawy Reds wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka Urawy Reds zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Avispy Fukuoka była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Avispa Fukuoka: Tatsukiemu Narze w 51. i Douglasowi Grollemu w 59. minucie. Chwilę później trener Avispy Fukuoka postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Juanmę Delgada. Na boisko wszedł Lukian, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 76. minucie za Aleksa Schalka wszedł Tomoaki Okubo. W tej samej minucie Yuta Miyamoto został zmieniony przez Takahira Sekinego, a za Yoshia Koizumiego wszedł na boisko Ataru Esaka, co miało wzmocnić drużynę Urawy Reds. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jordy'ego Croux na Takeshiego Kanamoriego. W 90. minucie kartkę dostał Hiroyuki Mae z zespołu Avispy Fukuoka.

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Avispy Fukuoka. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów. Jedenastka Urawy Reds zamurowała swoją bramkę, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Urawy Reds żadną kartką, natomiast zawodnikom Avispy Fukuoka przyznał trzy żółte.

Drużyna Avispy Fukuoka w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Urawy Reds w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.