Avispa Fukuoka - Sanfrecce Hiroshima F.C. 1-3 (1-1). Liga - 18. kolejka

W spotkaniu 18. kolejki J1 League, które rozegrane zostało 25 czerwca, drużyna Avispy Fukuoka przegrała z Sanfrecce Hiroshima 1-3 (1-1). Mecz odbył się na Best Denki Stadium.

W  spotkaniu 18. kolejki  J1 League, które rozegrane zostało 25 czerwca, drużyna Avispy Fukuoka przegrała  z Sanfrecce Hiroshima  1-3 (1-1). Mecz odbył się na Best Denki Stadium.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć pojedynków zespół Avispy Fukuoka wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sanfrecce Hiroshima w 28. minucie spotkania, gdy Makoto Mitsuta strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Nassim Ben Khalifa.

Zawodnicy Avispy Fukuoka nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Daiki Watari. Przy strzeleniu gola asystował Takaaki Shichi.

W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Nassima Ben Khalifę, piłkarza Sanfrecce Hiroshima. W 45. minucie Nassim Ben Khalifa został zmieniony przez Douglasa Vieirę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 67. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Douglasowi Grollemu i Gakutowi Notsudzie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Sanfrecce Hiroshima przyniosły efekt bramkowy. W 77. minucie Douglas Vieira dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy golu zanotował Gakuto Notsuda.

W 86. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Douglas Vieira z Sanfrecce Hiroshima. Między 87. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Avispy Fukuoka: Juanma Delgado, Daiki Miya, Shun Nakamura, na ich miejsce weszli: Lukian, Yuji Kitajima, Sotan Tanabe. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Makota Mitsuty, Tsukasy Morishimy zajęli: Yuki Nogami, Kosei Shibasaki.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Zawodnicy Avispy Fukuoka dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Avispy Fukuoka w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Sanfrecce Hiroshima wykorzystała wszystkie zmiany.