Avispa Fukuoka - Nagoya Grampus 1-2 (0-1). Liga japońska - 1. kolejka J1 League

28 lutego na Best Denki Stadium odbyło się spotkanie 1. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Avispa Fukuokiej i Nagoi Grampus. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Nagoi Grampus 2-1. Starcie obejrzało 4 991 widzów.

1. kolejka Japonia - J1 League
2021-02-28 05:00 | Stadion: Best Denki Stadium | Widzów: 4991 | Arbiter: Hiroki Kasahara
Avispa Fukuoka
Nagoya Grampus
1
2
Y. Yoshida 82' (samob.)
Mateus 4',55'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Nagoi Grampus wygrał aż pięć razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna gości trafiła do bramki rywala. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Mateus. Przy strzeleniu gola pomógł Yuki Soma.

W siódmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Douglasa Grollego z Avispa Fukuokiej, a w 12. minucie Ryoga Yamasakiego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Nagoi Grampus.

Na drugą połowę zespół Avispa Fukuokiej wyszedł w zmienionym składzie, za Daisuke'a Ishizu wszedł Taro Sugimoto. W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Takuyę Shigehiro z Avispa Fukuokiej, a w 49. minucie Yukiego Somę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nagoi Grampus w 55. minucie spotkania, gdy Mateus strzelił drugiego gola. W 63. minucie Yuya Yamagishi został zmieniony przez Takeshiego Kanamoriego.

Niedługo później trener Nagoi Grampus postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Takujego Yonemota wszedł Yasuki Kimoto, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Nagoi Grampus utrzymać prowadzenie.

W 82. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Nagoi Grampus Yutaka Yoshida. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w zespole Avispa Fukuokiej doszło do zmiany. Hisashi Jogo wszedł za Brunona Mendesa.

W 90. minucie sędzia przyznał kartkę Takaakiemu Shichiemu z jedenastki gospodarzy. Zespołowi Avispa Fukuokiej zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Nagoi Grampus.

Shumpei Naruse74′
7′ Douglas Ricardo Grolli
Shinnosuke Nakatani
Carlos Gutiérrez González
Yuichi Maruyama
90′ Takaaki Shichi
Yutaka Yoshida 82′ (samob.)
47′ Takuya Shigehiro
Sho Inagaki
63′ Yuya Yamagishi
Mateus dos Santos Castro  4′, 55′
46′ Daisuke Ishizu
Yuki Soma49′ 74′
Hiroyuki Mae
Takuji Yonemoto81′
Juan Manuel Delgado Lloria
Yoichiro Kakitani81′
86′ Bruno Pereira Mendes
Kazuya Miyahara74′
46′ 70′ Taro Sugimoto
Kazuki Nagasawa
70′ Sotan Tanabe
Manabu Saito74′
86′ Hisashi Jogo
Gabriel Augusto Xavier
63′ Takeshi Kanamori
Naoki Maeda81′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Avispa Fukuokiej w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.