Avispa Fukuoka - Kashima Antlers 1-0 (0-0). Liga japońska - 5. kolejka J1 League

17 marca na Best Denki Stadium odbyło się starcie 5. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Avispa Fukuokiej i Kashimy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Avispa Fukuokiej 1-0. Mecz obejrzało 4 510 widzów.

5. kolejka Japonia - J1 League
2021-03-17 10:00 | Stadion: Best Denki Stadium | Widzów: 4510 | Arbiter: Yoshiro Imamura
Avispa Fukuoka
Kashima Antlers
1
0
T. Kanamori 85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Kashimy wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 29. minucie Ryuji Izumi został zmieniony przez Juana Alana.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ikuma Sekigawa osłabiając tym samym drużynę Kashimy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 46. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Avispa Fukuokiej : Masakazu Yoshioka, Cauê, Daisuke Ishizu, Kennedy Mikuni, na ich miejsce weszli: Yuya Yamagishi, Takeshi Kanamori, Sotan Tanabe, Naoki Wako. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ryotara Arakiego, Ryoty Nagakiego, Shomy Doi, Everalda zajęli: Léo Silva, Tomoya Inukai, Yuta Matsumura, Itsuki Someno. Między 56. a 71. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Dopiero pod koniec meczu Takeshi Kanamori wywołał eksplozję radości wśród kibiców Avispa Fukuokiej, zdobywając bramkę w 85. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Yui Yamagishiego.

W 88. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Hiroyukiemu Maemu z Avispa Fukuokiej. Chwilę później trener Avispa Fukuokiej postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Takuyę Shigehira wszedł Carlos Gutiérrez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Avispa Fukuokiej utrzymać prowadzenie. W doliczonej szóstej minucie meczu arbiter ukarał żółtą kartką Yutę Matsumurę, piłkarza Kashimy.

Katsuya Nagato71′
88′ Hiroyuki Mae
Ryotaro Araki46′
46′ Masakazu Yoshioka
Kento Misao
64′ Daisuke Ishizu
Ryuji Izumi29′
46′ Cauê Cecilio da Silva
Ryota Nagaki46′
60′ 89′ Takuya Shigehiro
Shoma Doi70′
72′ Kennedy Egbus Mikuni
Everaldo Stum79′
Takumi Nagaishi
Sun-Tae Kwoun
89′ Carlos Gutiérrez González
Tomoya Inukai46′
72′ Naoki Wako
Juan Matheus Alano Nascimento29′
Masato Yuzawa
Yuta Matsumura70′ 90′
64′ Sotan Tanabe
Hugo Leonardo Silva Serejo46′
46′ Yuya Yamagishi
Itsuki Someno79′
46′  85′ Takeshi Kanamori

Zespół Kashimy miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Avispa Fukuokiej pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.