6. kolejka J League: Urawa Red Diamonds Saitama - Yokohama F. Marinos 0-3 (0-1)

5 kwietnia na Saitama Stadium 2002 w Saitamie odbyło się starcie 6. kolejki japońskiej J League pomiędzy drużynami Urawy Red Diamonds i Yokohamy F. Marinos. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Yokohamy F. Marinos 3-0. Na stadionie stawiło się 32 555 widzów.

6. kolejka Japonia - J1 League
2019-04-05 12:30 | Stadion: Saitama Stadium 2002 | Widzów: 32555 | Arbiter: T. Maasaki
Urawa Red Diamonds Saitama
Yokohama F. Marinos
0
3
Marcos Junior 7',61'
R. Hirose 70'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków drużyna Yokohamy F. Marinos wygrała 18 razy i zanotowała 15 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Yokohamy F. Marinos w siódmej minucie spotkania, gdy Marcos Junior zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Trener Yokohamy F. Marinos postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 32. minucie na plac gry wszedł Keita Endo, a murawę opuścił Edigar Junio. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Yokohamy F. Marinos.

W 61. minucie Kazuki Nagasawa zastąpił Quentena Martinusa.

Drużyna Urawy Red Diamonds ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie Marcos Junior ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2.

Niedługo później Rikuto Hirose wywołał eksplozję radości wśród kibiców Yokohamy F. Marinos, strzelając kolejnego gola w 70. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Marcosa Juniora.

Między 73. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Urawy Red Diamonds: Yōsuke Kashiwagi, Shinzo Koroki, na ich miejsce weszli: Kai Shibato, Kenyu Sugimoto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juna Amana, Marcosa Juniora zajęli: Takahiro Ohgihara, Yushi Yamaya. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Takuya Kida
73′ Yosuke Kashiwagi
Koji Miyoshi
61′ Kazuki Nagasawa
Teruhito Nakagawa
Yuki Muto
Edigar Junio Teixeira Lima32′
74′ Shinzo Koroki
Marcos Junio Lima dos Santos  7′, 61′ 86′
Haruki Fukushima
Hiroki Iikura
Takuya Iwanami
Theerathon Bunmathan
61′ Quentin Geordie Felix Martinus
Dušan Cvetinović
73′ Kai Shibato
Keita Endo32′
Tomoya Ugajin
Takahiro Ohgihara78′
Koya Yuruki
Kota Yamada
74′ Kenyu Sugimoto
Yushi Yamaya86′

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.