6. kolejka J League: Sanfrecce Hiroszima - Gamba Osaka 3-0 (2-0)

W starciu 6. kolejki japońskiej J League, które rozegrane zostało 6 kwietnia, jedenastka Sanfrecce Hiroshima zwyciężyła z Gambą 3-0 (2-0). Mecz na EDION Stadium obejrzało 13 331 widzów.

6. kolejka Japonia - J1 League
2019-04-06 07:00 | Stadion: EDION Stadium | Widzów: 13331 | Arbiter: F. Nakamura
H. Kawabe 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Zespół Gamby wygrał aż 22 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sanfrecce Hiroshima w drugiej minucie spotkania, gdy Yoshifumi Kashiwa zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Gakuta Notsudy.

Drużyna Gamby ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W siódmej minucie wynik na 2-0 podwyższył Kosei Shibasaki. Przy strzeleniu gola pomagał Hayao Kawabe.

W 26. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yukiego Nogamiego z Sanfrecce Hiroshima, a w 33. minucie Gentę Miurę z drużyny przeciwnej. W 36. minucie Takahiro Ko zastąpił Shinyę Yajimę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie Genta Miura został zmieniony przez Kokiego Yonekurę, co miało wzmocnić jedenastkę Gamby. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gakuta Notsudę na Daikiego Watariego. Niedługo później trener Gamby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Kazuma Watanabe, a murawę opuścił Kosuke Onose.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu w zespole Sanfrecce Hiroshima doszło do zmiany. Sho Inagaki wszedł za Koseia Shibasakiego.

Dopiero pod koniec meczu Hayao Kawabe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sanfrecce Hiroshima, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Douglas Vieira.

W 86. minucie w drużynie Sanfrecce Hiroshima doszło do zmiany. Patric wszedł za Douglasa Vieirę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Masaaki Higashiguchi
26′ Yuki Nogami
Hiroki Fujiharu
Emil Salomonsson
Young-gwon Kim
Sho Sasaki
Genta Miura33′ 58′
 2′ Yoshifumi Kashiwa
Shunya Suganuma
 85′ Hayao Kawabe
Yasuhito Endo
Taishi Matsumoto
Takahiro Ko36′
63′ Gakuto Notsuda
Shu Kurata
 7′ 82′ Kosei Shibasaki
Kosuke Onose77′
Kyohei Yoshino
Ui-jo Hwang
86′ Douglas da Silva Vieira
Ademilson Braga Bispo Junior
Ryotaro Hironaga
Mizuki Hayashi
Akira Ibayashi
Jae-Suk Oh
82′ Sho Inagaki
Koki Yonekura58′
Tsukasa Morishima
Jungo Fujimoto
Kohei Shimizu
Yasuyuki Konno
86′ Anderson Patric Aguiar Oliveira
Shinya Yajima36′
63′ Daiki Watari
Kazuma Watanabe77′

Przewaga jedenastki Gamby w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Jedenastka Sanfrecce Hiroshima zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.