6. kolejka J League: Matsumoto Yamaga FC - Vissel Kobe 2-1 (2-0)

W starciu 6. kolejki japońskiej J League, które rozegrane zostało 6 kwietnia, jedenastka Yamaga FC wygrała z Visselem 2-1 (2-0). Mecz na Naganoken Matsumotodaira Wide Area Park General Stadium w Matsumoto obejrzało 18 831 widzów.

6. kolejka Japonia - J1 League
2019-04-06 12:00 | Stadion: Naganoken Matsumotodaira Wide Area Park General Stadium | Widzów: 18831 | Arbiter: M. Ueda
Wellington 75'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Visselu wygrał aż pięć razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Yamaga FC otworzyli wynik. W 13. minucie bramkę zdobył Masaki Miyasaka.

W 41. minucie David Villa zastąpił Wellingtona.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Yamaga FC, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Masaki Iida. Przy zdobyciu bramki pomagał Ryo Takahashi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Daigowi Nishiemu z zespołu gości. Była to 45. minuta meczu.

W 46. minucie Hirotaka Mita został zmieniony przez Junyę Tanakę, co miało wzmocnić drużynę Visselu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paulinha na Ibukiego Fujitę w 65. minucie.

Zawodnicy Visselu w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 75. minucie na listę strzelców wpisał się Wellington. W zdobyciu bramki pomógł Kyogo Furuhashi.

Trener Yamaga FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hiroyukiego Takasakiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Leandro Pereira. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie pojedynku, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Andresowi Inieście i Hayumie Tanace. Pięć minut później w jedenastce Yamaga FC doszło do zmiany. Akira Ando wszedł za Daizena Maedę.

Zespołowi Visselu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Yamaga FC.

Dankler Luis de Jesus Pedreira
 43′ Masaki Iida
Ryo Hatsuse
Tomoki Imai
Daigo Nishi45′
Ryo Takahashi
Leo Osaki
90′ Hayuma Tanaka
Hirotaka Mita46′
65′ Paulo Roberto Gonzaga
Andres Iniesta90′
 13′ Masaki Miyasaka
Sergi Samper
Keiya Nakami
Hotaru Yamaguchi
89′ Marcos Leandro Pereira
David Villa41′
90′ Daizen Maeda
Kyogo Furuhashi
Tomohiko Murayama
Kenshin Yoshimaru
Kohei Hattori
Wataru Hashimoto
90′ Akira Ando
Daiki Miya
65′ Ibuki Fujita
Yuta Goke
Taro Sugimoto
Masatoshi Mihara
Koki Tsukagawa
Wellington Luis de Sousa41′  75′
89′ Hiroyuki Takasaki
Junya Tanaka46′

Przewaga zespołu Visselu w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom Yamaga FC, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Drużyna Yamaga FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka gości wymieniła dwóch graczy.